Новини » Суспільство 6 вересня, 2018, 17:23
У широкий кінотеатральний прокат вийшов фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри»

У прокат вийшла створена за підтримки Держкіно історична драма «Таємний щоденник Симона Петлюри». З нагоди виходу фільму в прокат режисер і продюсер Олесь Янчук, актори Сергій Фролов, Ірма Вітовська та Вікторія Янчук, сценарист Михайло Шаєвич, головний історичний консультант, професор Володимир Сергійчук, а також перший заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін поділилися своїми думками про стрічку.

Про це повідомила прес-служба Держкіно.

«Це історична картина, яка водночас є художньою, з нашим суб’єктивним баченням. Ми вивчали багато історичних матеріалів і для нас була важливою історична достовірність, ми намагалися відтворити цю суперечливу епоху. Історія має шанси повторюватись, тому потрібно берегти нашу незалежність і вболівати за нашу прекрасну державу», – зазначив режисер стрічки Олесь Янчук.

«Дуже символічно, що ця стрічка виходить у прокат на 90-річчя кіностудії Довженка. Адже цей фільм віщує відродження потужної кіностудії, яка свого часу була колискою українського кінематографа. Ми переконані, що ця стрічка має велику просвітницьку місію, бо завдяки їй чимало українців зможуть відкрити для себе, ким був і що зробив для становлення Української держави Симон Петлюра», – сказав Сергій Неретін.

Виконавець головної ролі Сергій Фролов розповів, як проходив кастинг на роль і як він вживався в образ Симона Петлюри, а також про курйозні моменти на знімальному майданчику.

Володимир Сергійчук виклав історичну довідку про лідера УНР та період визвольних змагань 1917-1920 років, а Ірма Вітовська наголосила на важливості створення національного кіно про визначні історичні постаті, що показують трагедію країни через особисту історію. Також виконавиця ролі Ольги Петлюри відзначила, що фільм має найширшу аудиторію і буде цікавий як старшому поколінню, так і молоді.

<nbsp;>

Того ж дня відбулася національна прем’єра стрічки. Червоною доріжкою пройшлася знімальна група фільму, українські політики та зірки.

Україна, 1917 – 1921 роки. Триває відчайдушна боротьба за незалежність Української Народної Республіки. Лідер УНР Симон Петлюра намагається стримати агресію більшовицької Росії. Програвши боротьбу, Петлюра змушений емігрувати до Парижа. Але й там через дії агентів Москви його життя постійно під загрозою…

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 06:34 :02