четвер, 6 вересня, 2018, 7:21 Світ
У Конгресі США ухвалили введення санкцій за кіберзлочини
Конгрес США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Конгрес США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Палата представників Конгресу США одноголосним рішенням ухвалила законопроект «Про кіберстримування та реагування» на кіберзагрози.

Про це йдеться в документі на сайті конгресу, повідомляє РБК.

Згідно з документом, Вашингтон повинен вводити санкції проти осіб, закордонних держав чи організацій за кіберзлочини проти США. Така міра зможе захистити вибори в країні та важливі об’єкти інфраструктуру від «спонсованної іноземними державами умисних кібератак». Це дасть основу стримування і реагування на кібератаки проти США в майбутньому.

В документі сказано, що норма прийнята на тлі заяв директора нацрозвідки США про те, що «Росія, Китай, Іран і Північна Корея стануть найбільшими кіберзагрозами для Сполучених Штатів».

Також у документі сказано про атаки шкідливим ПЗ NotPetya і вірусом WannaCry, які були проведені РФ. За оцінками американських законодавців, ця атака стала найбільш руйнівною кібератакою в історії і змогла завдати збитків на мільярди доларів в Україні, Європі, Америці та Азії.

Крім цього, ініціатива передбачає, що президент має можливість відмовити в накладенні санкцій у кожному окремому випадку на термін не більш ніж року. Повністю відмовитися від обмежень лідер США зможе тільки якщо у спеціальні комітети конгресу США будуть направлені спеціальні листи, що підтвердять рішення не вводити санкції у даному випадку через важливе значення для економіки чи національних інтересів країни.

Даний документ буде переданий на затвердження в сенат і в разі його затвердження повинен бути підписаний президентом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 12:51 :52