Новини » Політика 6 вересня, 2018, 20:40
У чому полягає різниця поміж українською й британською «мажоритаркою» – пояснення експерта
ZIK
ZIK

Відкриті списки дадуть нам можливості і шанси для оновлення влади. У наших реаліях мажоритарна система себе дискредитувала, тому що тут перемагають ті, в кого більше гречки. Новий виборчий закон змінить систему, і до неї ще не буде готовий правлячий режим.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив юрист Національного корпусу Віктор Шандибало.

Як повідомлялось раніше, спікер ВР Андрій Парубій заявляв, що нове вибоче законодавство, найімовірніше, буде ухвалене вже восени, але не пізніше, ніж за рік до парламентських виборів.

«Перша й ключова причина, чому нам потрібно нове виборче законодавство – це дискредитованість чинної системи», – зазначив Шандибало.

Відповідаючи на запитання народного депутата Олександра Черненка про те, чи гість програми вважає, що європейські списки в українських реаліях запрацюють ідеально, пан Шандибало сказав, що він на це не має сподівання.

«Ідеальних систем на буває. Але відкриті списки дадуть нам можливості й шанси для оновлення влади. Якщо говорити про британців, то в них так само є мажоритарна система, однак в їхніх реаліях двопартійної системи сформовані бачення, переконання й інша політична культура.

У нас же, на жаль, поки що політична культура доволі молода. Тому саме в наших реаліях мажоритарна система себе дискредитувала, тому що тут перемагають ті, в кого більше гречки, більше лавочок, хто більше обіцяє», – пояснив юрист Нацкорпусу.

Також, за його словами, новий виборчий закон змінить систему, і до неї ще не буде готовий правлячий режим.

«До слова, про причини, чому нова виборча система нам потрібна. Тому що це нові правила, до яких ще не приготовані системи для потрапляння в парламент», – переконаний гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 07:49 :38