Новини » Політика 6 вересня, 2018, 15:12
Солонтай: якщо до жовтня ВР не змінить ЦВК, люди вийдуть із сміттєвими баками
ZIK
ZIK

Верховна Рада вичерпала «усі пристойні терміни» оновлення ЦВК. Натомість нинішня комісія уже неодноразово себе дискредитувала, зокрема, і не відреагувавши належним чином на порушення під час виборів до ОТГ. Тому, якщо до жовтня новий склад таки не оберуть, це може призвести до громадських протестів.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політичний експерт Олександр Солонтай.

 «Я не гарантую, що вдасться стримати людей, щоб вони дійсно не пішли під ЦВК із сміттєвими баками і не взяли штурмом цю комісію. Тому, сподіваюсь, що ВР просто вистачить розуму не підставлятись під удар, із якого можуть початись жовтневі акції за Виборчий кодекс», – наголосив Солонтай.

Адже, на його думку, наслідки таких подій можуть бути дуже не прогнозованими.

«Верховна Рада вичерпала усі пристойні терміни. Навіть у липні перед канікулами депутати не спромоглися затвердити новий склад. Тому до них, насправді, величезні претензії», – зауважив експерт.

До того ж, за його словами, до цього складу ЦВК існують претензії не лише через те, що комісія раніше, у минулі політичні періоди, вдавалась до якихось порушень. Вона і зараз «творить діла».

«Конкретно у 2018 році вони відмінили вибори до об’єднаних територіальних громад, бо отримали таку ручну команду. До того ж, цей склад не зреагував на масові підкупи і порушення, які відбулись навесні цього року. У правоохоронних органах відкриті відповідні справи про сфальшовані вибори на ОТГ», – обурювався Солонтай.

Він підкреслив: ця ЦВК ще й «абсолютно нічого не робить», щоб виправити проблеми. Натомість від неї дуже багато залежить, адже робота комісії полягає не лише у тому, щоб «забити цифри в результати».

«Від неї залежить кадровий склад низових комісій, подання у ВР про призначення і перепризначення виборів там, де вони мали б бути, питання процедури, техніки, підрахунку, роботи ДВК та спостерігачів усього процесу. Там є дуже багато прихованих речей. До того ж, через Центральну комісію проходить і якість підготовки матеріального забезпечення роботи системи виборів», – розповів політексперт.

Та нинішній склад комісії – на гачку у політиків через «чорні плями» у біографіях.

«Нафталінове ЦВК виконує все, що їм скажуть. Це люди, які ходять під криміналом, у будь-який момент їх всіх можна пересаджати», – каже Солонтай.

Як повідомлялось, ще 5 липня на засіданні ВРУ під час рейтингового голосування щодо входження у розгляд питань про звільнення чинних членів ЦВК та призначення нових, депутатам забракло голосів.

Закриваючи восьму сесію ВРУ, спікер Андрій Парубій заявив, що першим питанням дев'ятої сесії Верховної Ради має стати питання щодо оновлення ЦВК.

Відтак, уже цього тижня голова ВР підкреслив: склад Центральної виборчої комісії має бути оновлено протягом найближчих тижнів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 18:31 :23