Новини » Політика 6 вересня, 2018, 11:08
«Слава Україні!»: Рада підтримала нове офіційне вітання у ЗСУ
Засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Верховна Рада України підтримала у першому читанні президентський законопроект, який передбачає встановлення у Збройних Силах України нового вітання «Слава Україні! – Героям слава!» замість вітання радянського зразка.

За проект Закону про внесення змін до статутів Збройних Сил України № 9036 під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 283 обранці.

Під час пленарного засідання законопроект, який визначений Президентом України, як невідкладний, 250 голосами «за» включили до порядку денного та розглянули його за скороченою процедурою.

Законопроектом передбачається встановлення у ЗСУ нового вітання «Слава Україні! – Героям слава!» замість радянського «Здрастуйте, товариші!» та «Бажаємо (бажаю) здоров’я!».

Проектом закону запропоновані зміни до Статуту внутрішньої служби ЗСУ, Статуту гарнізонної та вартової служб ЗСУ та Стройового статуту ЗСУ щодо встановлення нового військового вітання «Слава Україні» – «Героям слава» та впорядкування Ритуалу підняття Державного Прапора України. Окрім того, пропонується запровадити альтернативне звернення до військовослужбовця «пане» до чинного нині «товариш».

Під час розгляду законопроекту на пленарному засіданні ВРУ документ представив перший заступник міністра оборони Іван Руснак, наголосивши, що питання нового привітання обговорювалося у військових колективах та отримало підтримку серед військовослужбовців та учасників бойових дій на сході України.

Народний депутат України, секретар Комітету з питань національної безпеки та оборони України Іван Вінник зауважив, що до другого читання запропонують, щоб і в Національній поліції запровадити таке привітання. Нардеп Ігор Мосійчук зауважив, що таке привітання слід було запровадити ще на початках здобуття Україною незалежності, а нардеп Юрій Береза пожартував, мовляв, від такого привітання в українському війську «чортів у Кремлі крутить».

Під час голосування законопроект у першому читанні підтримали 283 депутати.

Після ухвалення рішення спікер тричі привітав парламентарів вітанням «Слава Україні!». Рада також підтримала пропозицію 263 голосами за, щоб до другого читання законопроект розглянули за скороченою процедурою.

Додамо, проти проголосували двоє депутатів із Опоблоку.

Нагадаємо, 5 лютого у ВРУ був зареєстрований законопроект № 7549, який запропонував законодавчо закріпити військові привітання «Слава Україні! – Героям слава!».

3 вересня Президент України Петро Порошенко вніс у ВРУ законопроект № 9036 «Про внесення змін до статутів Збройних Сил України».

Петро Порошенко на зустрічі з керівниками парламентських фракцій закликав підтримати законопроект про зміни статуту ЗСУ, які стосуються введення військового вітання «Слава Україні».

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони рекомендував парламенту ухвалити за основу президентський законопроект, який передбачає встановлення у Збройних Силах України нового вітання зі скороченою процедурою підготовки до другого читання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-24 17:10 :06