Новини » Економіка

«Роттердам+» обмежує ринкову силу ДТЕК Ахметова, – голова НКРЕ

Формульне ціноутворення на енергетичне вугілля за принципом «Роттердам+» обмежує ринкову силу енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова.

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявила глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Оксана Кривенко, – повідомляє Економічна правда.

 

«Запровадження такої формули обмежує ринкову силу ДТЕК, оскільки застосовується міжнародно-визнаний індекс. Далі вже кон’юнктура на світових ринках або дозволяє інвестувати в технологічний процес, в власний видобуток (вугілля – Ред.), або призводить до збитків», – сказала вона.

На думку Кривенко, якби в Україні не застосовувався формульний підхід до ціноутворення на енергетичне вугілля, споживачам довелося б платити за електроенергію відчутно більше.

«Формульний підхід обмежує зростання вартості електроенергії. Він економить кошти споживачів на обмеженій вартості вугілля, яка закладається в розрахунку прогнозної оптової ринкової ціни. Якби ми закладали поточну вартість вугілля на міжнародних ринках, то споживач платив би більше», – зазначила глава регулятора.

Вона підкреслила, що застосування у формулі також транспортної складової є абсолютно виправданим.

«Щоб повністю забезпечити споживачів вугілля необхідним ресурсом, його необхідно доставити. І при цій формулі застосовується плюс – вартість доставки найдешевшим, морським, шляхом. Якщо ми не будемо враховувати доставку – не зможемо імпортувати вугілля і забезпечити розвиток власного видобутку також не зможемо», – резюмувала глава НКРЕ.

Вона додала, що обґрунтованість формули «Роттердам+» підтверджена також висновками Європейської асоціації вугілля та лігніту (EURACOAL), отриманими НКРЕ напередодні.

Як повідомлялося, дія формули «Роттердам+» буде припинено з липня-2019 в зв’язку з переходом до нового ринку електроенергії.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну».

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне «Центренерго», стали продавати електроенергію дорожче.

Як повідомлялось раніше, Насалик запевняє, що формула Роттердам+ в Україні не діє.Loading...