Новини » Економіка 6 вересня, 2018, 17:39
Рева заявив, що на постійній основі за кордоном працює близько 3 млн українців
Фото: EPA-EFE/LUKAS COCH
Фото: EPA-EFE/LUKAS COCH

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, на постійній основі за кордоном працює близько трьох мільйонів українців.

Про це повідомляє Тиждень.

Зазначається, що дана заява прозвучала під час 28-го Економічного форму у Польщі.

За його словами, крім економічного фактору на міграцію впливають і безпековий, як показує ситуація в Україні.

Зокрема, він підкреслив, що наразі в Україні відбувається вже друга хвиля міграції, перша була на початку 1990-х, здебільшого до Росії.

Так, міністр наголосив, що з початку 2014 року, унаслідок російської агресії і падіння соціального рівня, розпочалася нова хвиля виїзду українських громадян у пошуках кращих економічних умов.

Водночас Рева відзначив, що владу турбує соціальна захищеність українських мігрантів, адже часто вони жертвують соціальним страхуванням для збільшення своєї привабливості на ринку праці.

Крім того, він додоав, що Київ уклав угоди з майже 20 країнами щодо соціального захисту на міждержавному рівні на основних напрямках трудової міграції, і тепер головним викликом є контроль дотримання цих угод.

У свою чергу, Василь Воскобойник, президент всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, зауважив, що найбільш популярним напрямком для працівників з нашої держави є Європа.

Також він додав, що наразі в Польщі працює від 1 до 2 млн українців. Утім, в майбутньому лідерство може перехопити Німеччина, через більш привабливі умови праці та соціального захисту.

Раніше стало відомо, що 4 вересня у Польщі у Криниці-Здруй розпочнеться 28-й Економічний форум. У цьому році економічний форум відбувається під слоганом «Європа загальних цінностей чи Європа спільних інтересів?». Від Кабінету міністрів на захід завітають міністри соцполітики та інфраструктури Андрій Рева та Володимир Омелян. Також у програмі значаться прізвища посла України в Польщі Андрія Дещиці і голови місії України при НАТО Вадима Пристайка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 05:00 :50