четвер, 6 вересня, 2018, 14:23 Суспільство
Рада погодилась скасувати заборону на експорт дров
Вирубка лісу. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Вирубка лісу. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Народні депутати прийняли ветований Президентом закон про боротьбу із контрабандою лісу із пропозиціями голови держави, вилучивши заборону на експорт паливної деревини.

За законопроект № 5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалі» під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 246 обранців.

Нагадаємо, цей законопроект у першому читанні обранці прийняли 20 березня 2018 року. У другому читанні Закон Верховна Рада ухвалила 3 липня. Закон запроваджує кримінальну відповідальність за контрабанду лісу, а також за його незаконну вирубку. Проте Президент Петро Порошенко ветував його.

Представник Президента у ВРУ Ірина Луценко зазначила, що Закон не може бути підписаний Президентом з огляду на те, що заборона на вісім років вивезення за межі митної території України експорту паливної деревини не відповідає низці міжнародних зобов’язань України. Ірина Луценко додала, що очільник держави пропонує вилучити із Закону відповідні пункти.

Народний депутат, голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк заявив, що три основні норми закону – криміналізація контрабанди лісу-кругляку, обмеження внутрішнього споживання лісу-кругляка та заборона експорту дров з України. Останньої норми, зауважив нардеп, і стосується вето Президента. Віктор Галасюк заявив, що вето «грає на руку контрабандистам, які нелегально вивозять ліс-кругляк під виглядом дров, вона на руку нелегальним імпортерам українського лісу в Європі». Водночас депутат наголосив на необхідності зберегти «дві третини» позитивних норм Закону.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 00:51 :30