четвер, 6 вересня, 2018, 11:33 Суспільство
Рада підтримала проект закону про гендерну рівність у війську
Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Народні депутати прийняли у другому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

За проект закону № 6109 під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 247 народних депутатів.

Законопроектом передбачено зміни до низки положень Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» та до пункту 269 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, якими пропонується надати особам обох статей рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Законопроект закріплює принцип, за яким жінки мають проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками, зокрема, йдеться про рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби. Згідно з проектом закону, скасовуються обмеження щодо призначення військовослужбовців-жінок у добовий наряд, відправлення у відрядження і звільнення від проходження зборів.

Народний депутат України, секретар Комітету з питань національної безпеки та оборони України Іван Вінник, представляючи законопроект, зазначив, що документ стосується гендерної рівності чоловіків і жінок під час проходження служби у ЗСУ.

«Ідея законопроекту полягає у тому, що ми не ділимо осіб на чоловіків і жінок і, фактично, всі особи користуються однаковими правами і обов’язками під час проходження служби», – зазначив Іван Вінник, зауваживши, що такою є практика у країнах ЄС, Ізраїлі, США.

Нардеп Суслова зауважила, що 25 тисяч українок проходять службу в армії, з них 10 тисяч мають статус учасника бойових дій. Проте, наголосила депутат, досі існують упередження щодо жінок-військовослужбовців та нерівні можливості, через те найвищим званням, до якого могли дослужитися жінки, – це полковник: «А про жінок-генералів ми лише мріємо». Нардеп звернулася із закликом підтримати законопроект, який виправляє цю ситуацію, у комітетській редакції.

Нагадаємо, законопроект № 6109 у першому читанні ВРУ прийняла у грудні 2017 року.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради України, член міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» Ірина Геращенко заявляла, що 25 тисяч українських жінок підписали контракт у ЗСУ, проте з них тільки 3 тисячі офіцерів, що не відповідає фаховому рівню жінок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 14:38 :18