Новини » Політика 6 вересня, 2018, 18:32
Порошенко: Необхідно створити міжнародну комісію і зупинити екологічну катастрофу в Криму

Президент Петро Порошенко назвав екологічною катастрофою викид хімічних речовин на території окупованого Криму і закликав створити міжнародну комісію, щоб це зупинити.

Про це він сказав під час засідання РНБО 6 вересня, повідомляє «Українська правда».

«Ми всі проінформовані про екологічну катастрофу, яка трапилась на окупованій території Криму, в м. Армянськ. Наші екологи повідомляють дуже занепокійливі дані…і нам треба зробити декілька речей», – сказав Порошенко.

Зокрема, за його словами, необхідно створити міжнародну комісію і зупинити екологічну катастрофу, «яка безпосередньо впливає на Україну».

«Треба знайти її причини. Тим більше, що, по версії з надійних джерел, це наслідки відповідних тренувань російських військових, які призвели до руйнації екологічно-захисних механізмів», – сказав Порошенко.

Також він доручив керівництву Херсонської області підготувати умови для оздоровлення дітей з Армянська, а прикордонній службі – забезпечити спрощений порядок перетину кодону для організованих груп дітей.

«Вони мають відчувати піклування української держави за кожного, хто опинився на окупований території», – підсумував Порошенко.

На півночі окупованого Криму – в Армянську – стався викид невідомої речовини в атмосферу. Через нього утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Ймовірною причиною цього називали випари вмісту кислотонакопичувача, який використовує завод «Кримський титан».

Про це активно відреагували користувачі соцмереж.

Почали з’являтися повідомлення, що через хімічні випаровування в Армянську, на півночі окупованого Криму, металеві предмети покриваються іржею і навіть запаковані таблетки зеленіють.

Згодом прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України повідомила про те, що на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму. Український омбудсмен передала інформацію про екологічну катастрофу в Армянську в ООН і ОБСЄ.

3 вересня токсичні хімічні речовини виявили в повітрі в Херсонській області.

Прикордонникам, які несуть службу на адмінкордоні з Кримом, видали засоби спецзахисту через хімічні викиди.

Директор «Кримського титану», розташованого в анексованому Російською Федерацією Криму, заявив, що роботу заводу повністю припинять.

Довідка IA ZIK.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 21:43 :22