Новини » Світ 6 вересня, 2018, 16:05
Остальський: Тереза Мей назвала ГРУ Росії найбільшим ворогом Великобританії
ZIK
ZIK

Відповідні установи Великобританії у відповідь на замах на життя родини Скрипалів розробляють секретні програми протидії розвідувальних груп Росії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив керівник російської служби Бі-Бі-Сі в Лондоні (2001-2009) Андрій Остальський.

«Вся Великобританія уважно слухала, що говорить про розслідування справи Скрипалів прем'єр-міністр Тереза Мей, поліція, прокуратура. Окрім того, суспільство пильно досліджує фотографії ймовірних виконавців замаху на життя родини. Тому всі інші теми – в тіні», – каже Андрій Остальський.

Колишній керівник російської служби Бі-Бі-Сі в Лондоні зауважує, що морально Великобританія була готова до того, що в отруєні Скрипалів мочила руки Росія.

«Важливо, як це сформулювала Тереза Мей. Вона сказала у парламенті, що це був напад на Великобританію зі застосуванням бойової отруйної речовини», – звертає увагу експерт.

Водночас, це не означає, що Великобританія готова у відповідь починати воєнні дії проти Росії. Однак, серйозні заходи проти агресора застосують, переконаний Андрій Остальський.

«Відповідні установи розробляють програми, які націлені проти військової розвідки Росії як у Великобританії, так і в інших державах. Тобто, фактично, Тереза Мей назвала ГРУ (Головне розвідувальне управління Генерального штабу Російської Федерації) головним ворогом країни», – наголошує експерт.

Адже не вперше Росію і Путіна звинувачують у скоєнні злочинів на території Великобританії, підкреслює керівник російської служби Бі-Бі-Сі в Лондоні (2001-2009).

«Зокрема, по вбивству Олександра Литвиненка провели відповідне суспільне розслідування. Всі факти вивчали дуже уважно і суддя зробив однозначний висновок – РФ і, ймовірно, її президент, є відповідальними за злочин», – пригадує Андрій Остальський.

Як відомо, США проявили солідарність з Великобританією. Другий пакет санкцій для Росії прив’язаний саме до замаху на життя Скрипалів у Солсбері.

«Американські санкції обіцяють застосувати, однак, ми маємо справу із дуже непередбачуваним президентом – Дональдом Трампом. Тому не можна не припускати, що заборони для Росії можуть не відбутися. Втім, їх також можуть впровадити, а особливо, якщо Росія не доведе, що відмовляється від застосування бойових отруйних речовин закордоном», – пояснює Андрій Остальський.

Також експерт зауважує, що Тереза Мей закликає приєднатися до санкцій США інші країни Європи, адже, на її погляд, отруйну речовину застосували на європейській території.

«На думку Терези Мей має відреагувати вся Європа. У Британії наразі розробляється секретна програма протидії конкретних груп. Вчора про це запитували прем'єр-міністра, але вона сказала, що це непублічна інформація», – додає Андрій Остальський.

Нагадаємо, нещодавно британські прокурори назвали імена двох росіян, причетних до отруєння Сергія та Юлії Скрипалів у Солсбері. Згодом, британська поліція оприлюднила відповідні фотографії з камер спостереження.

Водночас, міністр безпеки Великої Британії заявив, що за отруєння в Солсбері відповідальний Путін.

Однак, в Москві заявили, що відеодокази у справі Скрипалів є підробленими.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 12:30 :13