Новини » Суспільство 6 вересня, 2018, 2:40
Олег Рижак: Направлення дітей на лікування за кордон – це брудний медичний бізнес
ZIK
ZIK

Направлення дітей на лікування за кордон – це брудний медичний бізнес. Якщо робити трансплантацію в Україні, всі гроші йдуть на хвору дитину, а якщо лікувати за кордоном – це створить для благодійних фондів простір для відкатів.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів заслужений лікар України, екс-завідувач відділу трансплантації кісткового мозку дитячої клініки Охматдит, дитячий гематолог Олег Рижак.

Як повідомлялося, за влаштування хворої на рак дитини на лікування в дитячу лікарню «ОХМАТДИТ» лікар вимагав 5 тисяч доларів.

«Направлення дітей на лікування за кордон – це медичний бізнес, але не в тому сенсі, як він працює в розвинених країнах, у нас це брудний бізнес. Згідно зі законодавством, за кордон держава має відправляти тих пацієнтів, які потребують такого лікування, яке не може бути їм надане в Україні. На сьогоднішній день в галузі дитячої онкогематології існує тільки один вид лікування, який ми не можемо надати пацієнтам – це неродинна трансплантація кісткового мозку виключно через те, що ми не маємо доступу до трансплантатів», – зазначив екс-завідувач відділу трансплантації кісткового мозку дитячої клініки Охматдит.

За його словами, закон, який регламентує трансплантацію органів, ніяких перешкод не становить для неродинної трансплантації кісткового мозку. З біологічної точки зору для організму людини це те саме, що здати кров, хоч технічно це значно складніше. Для цього треба просто створити український реєстр неродинних донорів, через який можна ввійти в міжнародний реєстр і звідти отримувати донорів по обміну, або укласти договір із вже діючим закордонним реєстром. 

«Якщо робити трансплантацію в Україні, всі гроші йдуть на хвору дитину, і якщо гроші будуть зникати, то це зразу стане помітно. А якщо лікувати за кордоном, це створює простір для відкатів. До мене особисто зверталися дві фірми з медичного туризму, які пропонували відкат 10% за направлення пацієнтів на донорську трансплантацію за кордон», – зауважив Рижак.

Також пан Рижак розповів, що існує така схема, як подвійне фінансування. Фонд, який займається направленням дітей на трансплантацію за кордон, ставить пацієнтів на благодійний збір грошей тільки після того, як вже винесене позитивне рішення комісією МОЗ для виділення коштів на лікування за кордоном. 

«Поки діти очікують цих грошей, фонд збирає благодійні пожертви і як тільки назбирає необхідну суму, направляє дитину в певну клініку, з якою в нього вже є домовленість. Тоді ж у цю клініку приходять і державні кошти. Клініка тим часом перераховує частину коштів, які вона отримала від фонду, назад. І це не 10%. Середня вартість такої трансплантації в Європі – 150 тисяч євро. Вона може повертати навіть 100 тисяч євро», – пояснив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 04:52 :44