Новини » Регіони 6 вересня, 2018, 16:47
Нарколог обласної лікарні причетний до експериментів з хворими під Тернополем
Нарколог обласної лікарні  причетний до експериментів з хворими під Тернополем
Нарколог обласної лікарні причетний до експериментів з хворими під Тернополем

У Тернополі з’явилися нові подробиці резонансної справи про діяльність псевдореабілітаційного центру, де насильно утримували залежних від наркотиків, алкоголю та ігроманії.

Причетним до нелегального бізнесу виявився лікар обласного наркодиспансеру.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі прокуратори області.

«Медик скеровував хворих після перебування в диспансері до центру для нібито психологічної реабілітації та продовження лікування від наркоманії та алкогольної залежності. Також він здійснював там огляд і призначав препарати, що викликали сонливість і пригнічували волю. Невстановлені поки слідством засоби призначались для того, щоб пацієнти не змогли втекти з приміщення поблизу Тернополя, де їх утримували силоміць», – розповіли у прокуратурі.

Підозру оголосили й охоронцю закладу. Як виявилося, він був колишнім пацієнтом так званого центру реабілітації.

Як повідомляла IA ZIK, наприкінці серпня правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка діяла з липня 2017 під виглядом реабілітаційного центру наркозалежних і алкозалежних осіб та тих, що страждають від ігроманії.

Переконуючи родичів, що пацієнтам необхідне лікування без спілкування із зовнішнім світом, у хворих забирали мобільні телефони та фактично зачиняли у приміщенні на кілька місяців, не лікуючи.

За інформацією слідчих, під виглядом надання корекційної психологічної допомоги люди, що не мають жодного стосунку до психології, знущались над потерпілими, принижуючи їх гідність. Були випадки викрадення наркозалежних і людей з алкогольною залежністю з дому та примусової їх доставки до реабілітаційого центру.

Родичі пацієнтів платили за псевдолікування від 10 тис. до 30 тис. грн у місяць. Встановлено 15 осіб, яких там незаконно позбавили волі. 

На сьогодні шістьом особам повідомлено про підозру за ч.3 ст.146 КК України (викрадення людей та незаконне позбавлення їх волі, вчинені організованою групою).

П’ятьом із них обрано запобіжні заходи – тримання під вартою без внесення застави, одній особі – цілодобовий домашній арешт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-24 16:26 :15