Новини » Суспільство 6 вересня, 2018, 12:37
Медики зафіксували рідкісну хворобу «чорного волохатого язика»
Фото: The New England Journal of Medicine
Фото: The New England Journal of Medicine

Язик 55-річної пацієнтки під дією антибіотиків став чорного кольору.

Дослідники з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі описали в журналі The New England Journal of Medicine незвичайний випадок захворювання язика, яке в Міжнародній класифікації хвороб має назву глоссофітія, або «чорний волохатий язик», пише naked-science.

За словами доктора Ясіра Хамада (Yasir Hamad), автора статті, це перший приклад глоссофітіі за всю його багаторічну практику. Симптоми проявилися у 55-річної пацієнтки, яку доставили в лікарню після автомобільної аварії. В результаті події обидві ноги жінки важко постраждали, крім того, в рани потрапила інфекція. Лікарі прописали їй міноциклін – антибіотик з широким спектром дії, що бореться з бактеріальними інфекціями. Через тиждень її язик став чорним, а пацієнтка поскаржилася на неприємний смак у роті. Назва «чорний волохатий язик» має лише віддалене відношення до дійсних симптомів. Захворювання зачіпає ниткоподібні сосочки язика (papillae filiformes), які розсіяні по всій поверхні. Луска цих сосочків має білий колір, завдяки чому відтінок язика – білувато-рожевий. Вони виконують функцію дотику в роті і сприяють утриманню їжі. При глоссофітії сосочки розпухають. Їх довжина збільшується від одного міліметра до 18. Через збільшення розміру вони ефективніше ловлять і утримують крихітні шматочки їжі, внаслідок чого виникає нагноєння мікробів і бактерій, звідси і чорний колір.

Фото: The New England Journal of Medicine
Фото: The New England Journal of Medicine

Вчені досі не знають, що викликає такий побічний ефект, але вміють його лікувати. Зазвичай медики підвищують слиновиділення пацієнта, рекомендують чистити язик м’якою щіткою або прописують ретиноїди. Лікарі зазначають, що глоссофітія спостерігається вкрай рідко і зазвичай до неї схильні курці, люди зі зниженою гігієною рота і ті, хто використовує рідини для полоскання. У цьому випадку фахівці замінили міноциклін на інший антибіотик – і після чотирьох тижнів ефект пройшов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 11:58 :27