четвер, 6 вересня, 2018, 14:37 Політика
Манько: Варто поставити акцент на оновленні складу ЦВК
ZIK
ZIK

Оновлення складу ЦВК є важливішим за ухвалення нового Виборчого кодексу. Адже чесність президентських і парламентських виборів залежатиме, зокрема, і від членів комісії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив  політичний експерт Володимир Манько.

«Потрібно виконувати те, що є на папері. У ВРУ політичні фракції наче і не відмовляються від ухвалення Виборчого кодексу, мовляв, часу вдосталь. Його і справді багато, але до парламентських виборів», – зауважує експерт.

На його думку, важливішим питанням за виборче право є оновлення складу Центральної виборчої комісії.

«Втім, я би зараз зробив акцент на оновленні складу ЦВК. Хотів би, щоб десятки тисяч людей під різними партійними прапорами вийшли у підтримку саме цього питання», – каже Володимир Манько.

Експерт пояснює: ЦВК важливіше, бо Виборчий кодекс суттєво не впливає на вибори президента.

«Бажано, щоб нова комісія проводила і готувала вибори. Звісно, з юридичної точки зору, старий склад ЦВК також може працювати під час президентських і парламентських перегонів. Втім, з морального боку, позиції західних партнерів, залишити все по-старому – неправильно. Адже ми показуємо, що не здатні оновити орган, у якому голова підозрюється в маніпуляціях 2004 року. Як можна досі тягнути процес оновлення?», – зазначає Володимир Манько.

Він переконаний, що громадськість і партії мусять зосередити увагу на оновленні складу ЦВК. Потрібно, щоб члени нової комісії чесно виконували роботу.

«Люди у ЦВК вже давно пересиділи свої повноваження. Думаю, що більшість погодиться з тим, що їх треба замінити. Все підходить до логічного кінця. Та щось у самих нетрях домовленостей не вирішується. Питання зависло в повітрі. Президент був готовий повністю оновити ЦВК. Однак зараз існує колізія довкола того, що кандидатів більше, ніж місць. На мій погляд, у виборчому контексті, спершу треба вирішити питання ЦВК», – наголошує експерт.

Нагадаємо, нещодавно голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що склад Центральної виборчої комісії має бути оновлено протягом найближчих тижнів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 18:41 :57