четвер, 6 вересня, 2018, 5:25 Суспільство
Лікар-гематолог: Тепер діти, які не потраплять на лікування за кордон – помиратимуть
ZIK
ZIK

Алогенну трансплантацію кісткового мозку, тобто від донора, в Україні не робив більше ніхто, окрім нас. Наразі всі наші спеціалісти звільняються, а тому діти, які будуть позбавлені можливості лікуватися за кордоном, але потребуватимуть трансплантації від донора, будуть помирати.

Про це заявив заслужений лікар України, екс-завідувач Центру трансплантації кісткового мозку дитячої клініки «Охматдит» Олег Рижак в ефірі проекту «HARD» з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK.

«Автологічну трансплантації, тобто пересадку власного кісткового мозку, дітям можуть провести в двох українських установах – у дитячому відділенні Національного інституту раку та Київському міському центрі трансплантації кісткового мозку.

Щодо алогенної трансплантації, тобто від донора, то цього не робив більше ніхто, окрім нас. Всі спеціалісти працювали у нашому відділенні, і наразі вони всі звільняються», – констатував екс-завідувач Центру трансплантації кісткового мозку дитячої клініки «Охматдит» Олег Рижак.

Лікар пояснює, що більшість регіональних онкогематологічних дитячих відділень по всій Україні можуть проводити елементи хіміотерапевтичного лікування за винятком самої трансплантації. Утім без адекватного діагнозу це буде не лікування, а пальцем в небо. І це вже загрожує повній катастрофі в медичній галузі.

«Ті діти, які будуть позбавлені можливості лікуватися за кордоном, але потребуватимуть трансплантації від донора, будуть помирати. І ситуація стане такою, якою була до 2000-го року, коли пересадка кісткового мозку взагалі не проводилася.

Наша референс-лабораторія з діагностики онкогематологічних захворювань – єдина в Україні, яка багато років ставила діагноз для дітей. Тепер же лабораторії не буде, адже лікарі не хочуть працювати в складі центральної лабораторії під керівництвом людей, які взагалі не розуміються на подібній роботі. Тому вони і поклали заяви про звільнення», – пояснив Олег Рижак.

Нагадаємо, співробітники відділення трансплантації написали відкритий лист народу України від 12 спеціалістів-онкогематологів, які звільнилися з НДСЛ «ОХМАТДИТ».

Як повідомлялося, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець раніше заявляла, що ситуація довкола закриття Центру онкогематології «Охматдиту» – це помста керівництва МОЗу лікарям, які наважилися сказати правду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 22:18 :29