Новини » Суспільство 6 вересня, 2018, 13:18
Леонід Канфер: Треба зібрати себе до купи, бо не знаю, скільки мені залишилося
ZIK
ZIK

Леонід Канфер – військовий журналіст, який працював в Афганістані, Чечні, Грузії, а також на Донбасі. За двадцять років він побував у найгарячіших точках збройних конфліктів. Утім, доля кинула виклики і йому особисто. Лікарі знайшли у його мозку ракову пухлину. Вони змогли її тільки частково усунути. Тож чоловік не знає скільки часу йому залишилося жити. Зараз він намагається реалізувати довгий список планів, а «Добрий ZIK» його у цьому підтримав.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK.

До війни на Сході України Леонід жив в Росії і працював на російські канали, однак згодом він опинився по інший бік барикад.

«Після того, як звільнився, ще деякий час видавав себе за російського журналіста. Я знімав сепаратистів. У мене є фільм про найманців, які їдуть з Росії воювати на Донбас. Головний герой – хлопчак, якому 21 рік. З ним я потрапив в один окоп. З’ясувалося, що це його перший в житті бій. Він боявся, трусився, але повторяв наче мантру дебільні слова, які чув від Кісельова, мовляв, треба боротися проти Нацгвардії. Я розумів, що це Кісельов привів хлопця у ці окопи», – каже журналіст.

Після побаченого Леонід більше не зміг працювати журналістом у Росії. У 2015 році чоловік переїхав жити в Україну і тут зняв ще декілька фільмів про російсько-українську війну. Зокрема, і про Василя Сліпака – всесвітньо відомого оперного співака, який залишив Паризьку оперу і приїхав на Донбас.

«Василь Сліпак – герой. Він загинув за батьківщину. Тут обговорювати нічого. Фільм про нього – це спроба роздумів, чому для чоловіка, який жив за дві тисячі кілометрів від України, конфлікт на Донбасі був особистою справою», – ділиться Леонід Канфер.

Про війну Леонід розповідає ще у багатьох сюжетах і фільмах. Він і гадки не мав, що зовсім скоро доведеться боротися за власне життя.

«Спершу я відчував поодинокі судоми пальців, поколювання в обличчі. Згодом симптоми стали частішими і сильнішими. Після МРТ лікарі з’ясували, що у мене рак мозку», – пригадує Леонід Канфер.

В голові чоловіка лікарі побачили прогресивну пухлину головного мозку, шириною у п’ять сантиметрів.

«У цей момент земля розкололася. Ти ніби стоїш по один бік, а весь світ, навіть рідні і друзі – по інший. Це страшно, бо ти ніколи не готовий почути, що у тебе рак – невиліковна хвороба. Мене наче по голові кувалдою вдарили», – ділиться Леонід Канфер.

Оговтавшись від почутого, журналіст зателефонував друзям в Ізраїлі. Вони скерували його до найкращих хірургів, які згодом провели операцію.

«У процесі операції мене розбудили. Лікарі розмовляли під час того, як вирізали мозок. Фізично, було дуже складно говорити… я розумів, що мені щось там свердлять, але дуже хотів спати», – пригадує герой програми.

Однак Леоніду лікарі видалили не всю ракову пухлину.

«Позбулися тієї частини, яка відповідала за моторику правої руки. Ще невеличкий шматок залишився у зоні, до якої не можна доторкатися. Лише зайвих два міліметри хірургічного втручання зробили б мене овочем», – каже журналіст.

Повернувшись в Україну, чоловік переосмислив життя: планував проводити більше часу з дружиною та дитиною, але вони пішли від нього. Це і досі болить Леоніда, однак він не піддається смутку і щодня втілює те, чого хотів раніше. Журналіст займається спортом, знімає фільм «На три букви», гуляє з донькою, будує плани на майбутнє.

«Мені треба трохи зібрати себе в купу, щоб прийняти всі виклики і побудувати своє життя знову. До того ж, треба це робити швидко, бо я не знаю, скільки часу мені залишилося. Не кожній людині щастить взяти це все на себе», – говорить Леонід Канфер.

Серед планів Леоніда є кілька, які допомогли втілити автори проекту «Добрий ZIK». Вони подарували журналісту уроки плавання, їзди на байку. А також привели у тату-салон, де він набив татуювання групи «AC/DC».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 05:43 :31