Новини » Політика 6 вересня, 2018, 7:00
Казанський назвав замовника вбивства Захарченка
Олександр Захарченко. Фото: EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO
Олександр Захарченко. Фото: EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

Журналіст Денис Казанський розповів, кому вигідне вбивство Захарченко і причому тут його конфлікт з Курченко.

Відповідний аналітичний матеріал журналіст розмістив на своєму блозі.

Я переконаний, що вбивство Захарченко не було вигідно Україні.

По-перше, він був маріонеткою, і нічого не вирішував.

А по-друге – Захарченко був настільки дурний і карикатурний, що був навіть вигідний українській стороні. Та дичина, яку він творив, всі ці піонери-захарівці, бабусі з Рейк’явіка і атаки на Лондон – були найкращою антирекламою «русского мира». Не потрібно було навіть нічого вигадувати, щоб дискредитувати сепаратистів – Захарченко справлявся з цим краще всякого Мінстеця.

А ось в Москві ватажком «ДНР» і його вірним соратником Ташкентом давно вже були незадоволені. Чутки про їх заміну циркулювалися з самого початку 2018 року. Причому, телеграм-канал Незігарь навіть дуже точно вгадав з датою заміни – там ще три місяці тому писали, що Захарченко приберуть у вересні.

Крім того, ніхто в Росії звичайно ж не говорить про конфлікт угруповання Захарченко з групою Курченка, який тягнеться з 2014 року.

Захарченко і Ташкент ще в 2015 році поламали схему поставок бензину в ОРДЛО, на якій сидів Курченко і забрали її під себе. У тому ж 2015 року в Донецьку був убитий ставленик Курченка – «міністр палива і енергетики ДНР» Євген Файніцкій.

Читайте також: У Росії пояснили, чому вбили Захарченка

Його спочатку посадили на підвал, а потім і зовсім замочили.

Курченко завдав удару у відповідь в 2017-2018. Спочатку забрав під контроль віджаті в ОРДЛО українські шахти і заводи. А з весни 2018 року віджав у Ташкента монополію на поставки вугілля в Росію з ДНР.

З 2015 року цими поставками займався підконтрольний Захарченко та Тимофєєву «Торговий дім «Вугілля Донбасу», а з весни 2018 ексклюзивне право на вивезення вугілля перейшло до компанії «Газ-Альянс» Курченка.

Війна між угрупованнями Захарченко та Курченко йшла 4 роки. І дуже схоже, що вибух в кафе «Сепар» став точкою в цій війні.

Читайте також: Журналіст пояснив, чому Захарченка вбили, а не «вивезли в Аргентину»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 13:28 :41