Новини » Суспільство 6 вересня, 2018, 13:42
Кабмін профінансує створення 69 патріотичних фільмів
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Кабінет Міністрів затвердив перелік із 69 кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства культури з посиланням на рішення уряду, передають «Українські Новини».

«Перелік був сформований з урахуванням рейтингу, суми коштів, передбаченої Мінкультури в державному бюджеті України на виробництво (створення) і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, і з огляду на орієнтовний обсяг державної фінансової підтримки фільму, вказаний суб’єктом кінематографії в заявці», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сам рейтинг був сформований експертною комісією за підсумками конкурсу.

При розрахунку кількості кінопроектів, які можуть бути включені до переліку, Міністерство культури враховувало вимоги постанови Кабінету Міністрів «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», яким, зокрема визначено, що передоплата на виробництво національних фільмів може бути передбачена на термін не більше ніж 6 місяців.

У зв’язку з цим і з огляду на специфіку кіновиробництва було прийнято рішення здійснювати фінансування на виробництво фільмів патріотичного спрямування таким чином: до 70% – передоплата в 2018 році і від 30% – в 2019 році після підписання остаточного акта про виконані роботи.

Такий підхід дав підстави включити до переліку 69 кінопроектів з 99, які пройшли у другий тур конкурсу.

Серед кінопроектів-переможців, зокрема: ігрові – 30 фільмів, неігрові – 30 фільмів, анімація – 9.

Після набуття чинності розпорядженням Міністерство культури здійснить відповідні публічні закупівлі.

Нагадаємо, на кінофестивалі «Берлінале» Україна представила два фільми.

Держкіно заборонило показ 22 російських фільмів у кінотеатрах у 2017.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 16:33 :45