Новини » Політика 6 вересня, 2018, 20:25
Ігор Лапін назвав спосіб викорінення підкупу виборців
ZIK
ZIK

Підкупом виборців, як правило, займається олігархат, який хоче просунути своїх «потрібних» людей на щаблі управління державою.

Про це в ефірі програми Voxpopuli на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Лапін.

Гість програми, відповідаючи на запитання, як викорінити в Україні таке явище, як підкуп виборців, заявив, що це можна зробити, запровадивши кримінальну відповідальність за такі діяння.

«А взагалі підкуп виборців – це є ганебне явище, тому що в людей така зброя як бюлетень є один раз на п’ять років, якщо ми говоримо про вибори народних депутатів. І нею треба користуватися вміло, а не передавати її ворогу чи тим, хто скуповує. Тому що, як правило, підкупом займається саме олігархат, який хоче просунути своїх «потрібних» людей на щаблі управління державою», – наголосив Ігор Лапін.

Політик вважає, що робота депутата-мажоритарника, як-от відкриття шкіл тощо, не є непрямим підкупом виборців. Водночас Ігор Лапін навів приклад, коли гроші розпорошують, до прикладу, на закупівлю велосипедів для листонош – які по суті є майбутніми агітаторами на виборах. На його думку, відстежувати таке складно, адже тут – тонка межа.

«Я вважаю, що кримінальна відповідальність потрібна за прямий підкуп виборців, коли роздається гречка, коли роздають гроші. До прихованого підкупу я б відніс такі речі, коли набирають армію агітаторів на зарплату», – зазначив Ігор Лапін.

Нагадаємо, раніше нардеп Олександр Черненко заявляв, що одна лише зміна законодавства не вирішить проблему із підкупом виборців.

Додамо, станом на сьогодні новий Виборчий кодекс, який передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до ВРУ, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах, опрацьований на третину.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:36 :58