Хмара з хімікатами з Криму накрила шість населених пунктів материкової України

ZIK

Через катастрофічну екологічну ситуацію в Криму державна прикордонна служба перекрила один із трьох пунктів пропуску на адміністративній межі. Водночас людей, які будуть втікати від лиха, обіцяють оформляти у спрощеному порядку.

Про це йшлося в ефірі програми «Перші про головне. Вечір» на телеканалі ZIK.

Людям важко дихати та страшно їсти. Від початку викидів на заводі «Кримський Титан» в Армянську минуло два тижні, та місцеві жителі й досі бояться виходити на вулицю. Запевняють, що існує велика ймовірність отруєння.

Евакуацію місцева влада провела вибірково й заспокоїла: шкідливі викиди – під контролем. Попри обіцянки зупинити виробництво на заводі, воно й досі працює.

Україна вже запросила дітей із зони лиха на оздоровлення. Для цього спростять в’їзд на материкову частину держави.

Хмара з хімікатами накрила шість населених пунктів материкової України, зокрема в Херсонській області. Експерти відібрали на цій території проби ґрунту.

«Ми взяли проби й з’ясували, що є перевищення жорсткості води. Однак, це характерно для області», – каже заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан.

Доктор хімічних наук Петро Манорик каже, що від самого діоксиду титану, який отримують на цьому підприємстві, таких екологічних наслідків, які маємо зараз, бути не може. Проте небезпечні випари мають відходи виробництва. При нагріванні у повітря виділяється сірчаний ангідрид.

«Це надзвичайно агресивна речовина, яка викликає подразнення шкіри, слизової оболонки, горла, ротової порожнини й очей», – пояснює доктор хімічних наук Петро Манорик.

Жителі півострова нарікають на брак інформації на «Титані», окупаційна ж влада Криму ніяких заяв щодо екологічної катастрофи в Армянську не робить. Тож достеменно не відомо, що там відбувається насправді. Експерти вже проводять паралелі з Чорнобилем.

«Люди із військовим досвідом припускають, що таке екологічне лихо може бути результатом якогось обстрілу», – зауважує кримський оглядач Олександр Янковський.

Доктор хімічних наук каже, що екологічну проблему може вирішити сама природа. Після рясного дощу чи сильного вітру концентрація отруйних речовин піде в ґрунти чи розсіється.

Створити такі умови можна й штучно, проте місцева влада досі цим не займається. Україна ж до вирішення проблеми може приєднатися лише після дипломатичних переговорів.

До слова, нагадаємо, сьогодні до Херсонської обласної лікарні госпіталізували 15 дітей із підозрою на отруєння хімічними викидами заводу «Кримський титан».

Анастасія Середа, «Перші про головне. Вечір»

Читайте також: Пухирці на шкірі: українців попереджають про кислотні дощі після викидів із заводу Титан

Loading...