Новини » Події 6 вересня, 2018, 22:23
Хімзабруднення в окупованому Криму: Україна виставить на адмінмежі «швидкі»
Георгій Тука
Георгій Тука

На межі з окупованим Кримом чергують машини «швидкої допомоги», аби допомагати жителям півострова, які опинились у зоні хімічного забруднення, а сьогодні ввечері мають бути розгорнуті намети ДСНС.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в ефірі «Еспресо.TV».

«На межі з окупованим Кримом чатують машини «швидкої допомоги», сьогодні ввечері мають бути розгорнуті намети ДСНС для того, щоб люди у разі необхідності могли отримати медичну допомогу просто на лінії перетину. Президент надав доручення підготувати дитячі табори для того, щоб обласна адміністрація мала змогу у разі необхідності прийняти дітей на відпочинок», – сказав він.

Водночас, говорячи про можливість допуску міжнародних спостерігачів у райони анексованого Росією Криму, де сталося хімічне забруднення території, заступник міністра зауважив: «Що стосується міжнародних спостерігачів, то я підтримую таку ідею. Але в мене є відчуття, що Росія відмовить у такій спостережній місії».

Як повідомляв Укрінформ, у місті Армянськ в анексованому Росією Криму у ніч проти 24 серпня сталися викиди невідомої отруйної речовини, що призвело до різкого погіршення здоров’я місцевих жителів.

У Херсонській області також було зафіксовано факти хімічного забруднення повітря й грунту.

На 12-й день екологічної катастрофи «влада» Криму «припинила» на два тижні роботу заводу «Титан» в Армянську. Дітей шкільного віку і дошкільнят з матерями розпорядилися відправити до санаторіїв.

Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини передав інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська на півночі анексованого Росією Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Контрольні пункти в’їзду-виїзду «Каланчак» та «Чаплинка» на адміністративній межі з окупованим Кримом тимчасово призупинили свою роботу у зв’язку з небезпечною екологічною ситуацією, проте КПВВ «Чонгар» працює у штатному режимі.

Президент Петро Порошенко заявив 6 вересня на засіданні РНБО, що викид на заводі «Титан» в Армянську стався через те, що внаслідок тренувань російських військових були зруйновані екологічні захисні механізми.

Як повідомлялось раніше, в окупованому Криму зникли українські школи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 00:12 :38