Новини » Політика 6 вересня, 2018, 19:28
Екс-член Венеційської комісії не бачить жодного шансу для зміни виборчого законодавства в Україні
ZIK
ZIK

Попри те, що всі політичні сили демонструють великі наміри змінити систему виборчого законодавства на пропорційну, на більш відкриту та прозору, в жодної з парламентських фракцій та у Президента України політичної волі на це немає.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила колишній член Венеційської комісії від України (2009-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

Гостя програми зауважила, що парламентський виборчий закон у системі виборчого законодавства є модельним виборчим законом, оскільки моделює політичну систему України.

Саме тому, пояснила Марина Ставнійчук, «основні бої» у системі виборчого законодавства відбуваються саме за парламентський закон. З її слів, процедури, які використовують на парламентських виборах, потім певною мірою застосовуються на місцевих виборах і виборах президента.

«Попри те, що всі політичні сили демонструють великі наміри змінити систему виборчого законодавства на пропорційну, більш відкриту виборчу систему, на більш прозору…, немає політичної волі у жодної із парламентських фракцій, у Президента України на зміну виборчої системи у парламентських виборах. Немає політичної волі на ухвалення Виборчого кодексу», – наголосила Марина Ставнійчук.

Гостя програми нагадала, що законопроект про Виборчий кодекс, який, з її слів, обранці «випадково проголосували» у листопаді торік, був зареєстрований у ВРУ ще у 2015 році, лише навесні 2016 року його включили до порядку денного. Марина Ставнійчук продовжила, що робоча група була створена тільки через півроку після ухвалення законопроекту в першому читанні, проте активність цієї групи є невисокою.

«Жодного шансу бути ухваленим у жовтні у Виборчого кодексу немає», – резюмувала гостя програми.

Нагадаємо, сьогодні під ВРУ відбувся мітинг із вимогою реформувати виборчу систему та проводити вибори за відкритими списками. Мітингарі заявили, що не хочуть, щоб і майбутнє волевиявлення проводили «за законами Януковича».

Голова ВРУ, відкриваючи дев’яту сесію ВРУ восьмого скликання у вівторок, 4 вересня, назвав ключові завдання Ради на осінь, серед них зокрема і Виборчий кодекс.

У липні голова ВРУ пояснив, чому Рада не зможе влітку прийняти нові виборчі правила. З його слів, на той момент робоча група профільного комітету пройшла половину зі 4,5 тисячі правок до законопроекту про Виборчий кодекс.

У першому читанні проект закону про Виборчий кодекс Рада ухвалила в листопаді торік. Кодекс передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до ВРУ, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 01:46 :01