Новини » Події 6 вересня, 2018, 14:05
Екологічна криза у Криму: Мінприроди назвало причину впливу кримського «Титану»
Завод «Кримський титан» в Армянську, анексований Крим. Фото: news.allcrimea.net
Завод «Кримський титан» в Армянську, анексований Крим. Фото: news.allcrimea.net

Причиною негативного впливу розташованого в анексованому Росією Криму заводу «Титан» на довкілля і здоров’я людей наразі є не кислотний накопичувач відходів підприємства, а викиди в атмосферу, які здійснює завод.

Про це заявив заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш після ознайомлення очолюваної ним делегації урядової міжвідомчої робочої групи із ситуацією, що склалася в результаті виробничої діяльності кримського заводу «Титан» у населених пунктах Каланчацького і Чаплинського районів Херсонщини, передає «Укрінформ».

«На перший погляд, причина не в накопичувачі. Головна причина – викиди. Головна причина тільки в цьому. Це, однозначно, не випарювання (з кислотного накопичувача заводу «Титан» – ред.)», – розповів Вакараш, зазначивши, що до такого висновку прийшли українські фахівці, які відвідали райони Херсонщини, розташовані поблизу заводу «Титан».

За його словами, українські фахівці відібрали на цій території проби грунтів. «Можливо, на понеділок, на вівторок ми будемо мати аналізи відібраних грунтів, і тоді можна буде говорити, як воно повпливало на грунти», – зазначив заступник міністра.

Через наявний зараз у Криму дефіцит води, у місті Армянськ на розташованому там заводі «Титан» оголилося 42 квадратних кілометри кислотного накопичувача підприємства. На думку деяких фахівців і посадовців, випаровування з цього накопичувача небезпечних сполук і їх подальше конденсування може негативно відобразитися на здоров’ї людей, які проживають у Армянську, Красноперекопську та навколишніх населених пунктах окупованого Криму та в Каланчацькому і Чаплинському районах Херсонської області.

У ніч на 24 серпня в анексованому Криму в місті Армянськ сталися викиди невідомої отруйної речовини. Про це активно відреагували користувачі соцмереж.

Почали з’являтися повідомлення, що через хімічні випаровування в Армянську, на півночі окупованого Криму, металеві предмети покриваються іржею і навіть запаковані таблетки зеленіють.

Згодом прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України повідомила про те, що на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму. Український омбудсмен передала інформацію про екологічну катастрофу в Армянську в ООН і ОБСЄ.

Прикордонникам, які несуть службу на адмінкордоні з Кримом, видали засоби спецзахисту через хімічні викиди.

Директор «Кримського титану», розташованого в анексованому Російською Федерацією Криму, заявив, що роботу заводу повністю припинять.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 02:28 :19