Новини » Львів 6 вересня, 2018, 17:59
До Львівського відділення Національної школи суддів завітали гості з Ірландії
Фото: nsj.gov.ua
Фото: nsj.gov.ua

6 вересня 2018 року у Львівському регіональному відділенні Національної школи суддів України відбулася зустріч представників системи правосуддя Ірландії з кандидатами на посаду судді, яка організована за допомогою Консультативної місії Європейського Союзу.

Про це повідомляє прес-служба Національної школи суддів України.

Учасників зустрічі привітав проректор Анатолій Костенко, який зазначив, що візити представників судової системи іноземних держав до Національної школи суддів України стали гарною традицією, а система судівництва Ірландії викликає в Україні жвавий інтерес, оскільки Ірландія – це держава зі сталою демократією.

З вітальною промовою до присутніх на зустрічі звернувся Надзвичайний і Повноважний посол Ірландії в Україні Чарльз Шегін, який зазначив, що Ірландія вважає за необхідне підтримувати Україну в її зусиллях, спрямованих на інтеграцію в Європейський Союз та висловив сподівання, що ірландський досвід буде корисним у підготовці кандидатів на посаду судді.

Високоповажний суддя Верховного Суду Ірландії Джон Мак Менамін звернувся із пропозицією до аудиторії провести зустріч у формі діалогу та зазначив, що розуміє виклики, які стоять перед сьогоднішніми та майбутніми українськими суддями. Однак за будь-яких обставин суддя при здійсненні правосуддя повинен керуватися лише верховенством права. Важливою є і незалежність, яка у великій мірі залежить від самих суддів.

Джордж Бірмінгем, Високоповажний голова Апеляційного суду Ірландії зазначив, що зустрічі з представниками української системи правосуддя, незалежно від країни їх проведення, є дуже цікавими та корисними для обох сторін. Джордж Бірмінгем розкрив процедуру добору суддів у Ірландії.

Адвокат (баристер) Хелен Бойл акцентувала увагу аудиторії на критеріях, що можуть бути інтерпретовані як «упередженість» судді при здійсненні судочинства. Хелен Бойл розповіла про роботу адвокатів щодо надання максимально якісних послуг у межах законодавства.

Фото: nsj.gov.ua
Фото: nsj.gov.ua

Учасниками зустрічі були директор Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України Оксана Польна, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека, судді Сергій Лєсной, Андрій Ланкевич, Олег Юрків, представники Консультативної місії Європейського Союзу Маркус Ролофс, Розалін Шихан, Вікторія Мудрак і Лідія Дужич.

На завершення зустрічі кандидати на посаду судді отримали від високоповажних ірландських юристів відповіді на свої запитання про вимоги до кандидатів на посаду судді в Ірландії, порядок призначення суддів і актуальні практичні питання ірландської системи правосуддя.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 16:30 :40