Новини » Політика 6 вересня, 2018, 7:30
Андрій Парубій: Екологічна катастрофа у Криму – ще один факт хімічної атаки РФ у світі
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua

У ВРУ закликали держави світу засудити та покарати державу-терориста Росію за застосування хімічної зброї по всьому світу – і в Сирії, і у Великобританії, і в Україні.

Із таким зверненням сьогодні під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, виступив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Спікер українського парламенту, говорячи про екологічну катастрофу на півночі окупованого Криму, наголосив на необхідності визначити реальну загрозу для цього регіону. Він наголосив на необхідності допуску моніторингової комісії до окупованого Криму. Якщо цього не буде зроблено, на його переконання, ВРУ повинна відповідно відреагувати.

«Ми як ВРУ маємо визнати, що ця катастрофа – це ще один факт хімічної атаки РФ, спрямованої проти українських громадян. Російський агресор перетворив наш квітучий Крим на полігон для випробування небезпечних зразків зброї», – заявив Андрій Парубій.

Голова ВРУ закликав всі країни світу засудити та покарати державу-терориста Росію за застосування хімічної зброї по всьому світу – і в Сирії, і у Великобританії, і в Україні.

Голова ВРУ Андрій Парубій також гостро відреагував на слова опоблоківця Юрія Бойка, який звинуватив спікера у тому, що той, мовляв, згадував Гітлера у позитивному плані, та заявив, що той має піти у відставку.

Андрій Парубій заявив: «В ефірі мною було зазначено, що спосіб референдуму прямої демократії використовувався нацистами для маніпуляцій. Хочу наголосити, що цю нацистську практику сьогодні використовує Путін як агресор і з цією практикою проводився псевдореферендум і в Криму, і в Донецькій та Луганській областях».

Голова ВРУ, звертаючись до опоблоківця, закликав того не бути рупором російської пропаганди в українському парламенті, водночас зауваживши, що тому буде важко змінити позицію: «Бо для вас орієнтиром є Путін, російська пропаганда і для вас орієнтир – російський агресор. Ганьба вам!». У залі після цих слів обранці теж почали вигукувати «Ганьба!».

Нагадаємо, на півночі окупованого Криму в Армянську стався викид невідомої речовини в атмосферу. Через нього утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листях дерев.  Як повідомлялося, екологічна катастрофа в окупованому Криму вдарила по материковій Україні.

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до установ ООН із закликом звернути увагу на різке погіршення екологічної ситуації в окупованому РФ Криму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 19:00 :55