Новини » Суспільство

Активіст: Причиною екологічної катастрофи в Армянську є військові стрільби армії РФ

До запаху сірчаного газу з «Кримського титану» всі вже давно. Натомість відчувається, що відходи, які отруюють довкілля в Армянську походять з виробництва Кримського содового заводу та «АТ Бром», відстійники яких були обстріляні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив громадський активіст Юрій Соломаха.

Він підкреслив, що живе в селі Червоний Чабан (нині Преображенка – ред.), яке розташоване буквально за 5 кілометрів від окупованого Російською Федерацією Армянська, де сталися викиди шкідливих речовин в атмосферу.

«Станом на сьогодні ситуація у нас, мабуть, найважча, починаючи з 25 серпня, коли трапилась аварія. Сьогодні змінилась погода, підвищена вологість повітря, все покривається якоюсь плівкою, іржавіє. Коли виходиш на вулицю, через 15 хвилин на шкірі з‘являється плівка слизу темно-зеленого кольору», – розповідає активіст.

Також він зазначив, що ще буквально вчора ніхто не збирався нікуди виїжджати з Армянська, а вже сьогодні всі хочуть поїхати звідти та сховатись за Кримськими горами.

«Людям розповідають, що у всьому винен «Кримський Титан» (сьогодні «Титанові інвестиції» - ред.), але це не вся правда. Він робить свій внесок, але дає лише видиму частину забруднення. Я в цьому регіоні живу 50 років і з моменту будівництва «Титану» у 1971 році нас супроводжував запах сірчистого газу», – запевнив Юрій Соломаха.

Окрім цього він розповів, що люди доволі тихо реагують на екологічну катастрофу – висловлюють занепокоєння, але ніхто не вдається до якихось кардинальних дій.

«Поряд з Армянськом справді проводились стрільби збройних сил Російської Федерації. І версія української розвідки про причетність до катастрофи російської армії найадекватніша з-поміж інших. Це найадекватніше пояснення появи різних сумішей викидів», – каже громадський активіст.

Він запевнив, що за відчуттями, відходи походять з виробництва Кримського содового заводу та АТ Бром, відстійники яких були обстріляні.

«Кількість цих викидів просто неймовірна. Сотні квадратних кілометрів накриті цією хмарою – це неймовірна територія», – підсумовує Соломаха.

Як повідомлялося, Верховна Рада України може визнати ситуацію в Армянську хімічною атакою, якщо РФ не допустить туди міжнародну місію.

Loading...