Новини » Суспільство 6 вересня, 2018, 12:46
Адвокат: Наталія Седлецька оскаржуватиме дії ГПУ
Наталія Седлецька. Фото: facebook.com/natalie.sedletska
Наталія Седлецька. Фото: facebook.com/natalie.sedletska

Докази, які намагається зібрати Генеральна прокуратура щодо журналістки Наталії Седлецької, неможливо отримати. Те, що телефон знаходився на базовій станції мобільного оператора, ні про що не свідчить, окрім місцезнаходження. Тому дії ГПУ в цій ситуації – надто очевидний збір інформації про журналістку.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів адвокат Наталії Седлецької Анатолій Попов.

Він підкреслив, що суд справді надав дозвіл Генпрокуратурі отримати доступ до листування Наталії Седлецької через «есемески» і «емемески» протягом останніх 18 місяців.

«Окрім того, ГПУ також отримала дозвіл на інформацію про розміщення телефону журналістки в мережі мобільного оператора «Київстар». Внаслідок цього слідчий може прочитати все, про що вона переписувалась, та зрозуміти, де перебував телефон протягом останні півтора року», – каже юрист.

Проте в листі Генеральної прокуратури України йдеться лише про отримання доступу до географічного місцезнаходження телефону Наталії Сідлецької.

«Все дуже просто пояснюється. Я погоджуюсь з думкою, що це відбулось лише внаслідок розголосу. Це така реакція Генпрокуратури зберігати добрий вираз обличчя при поганій грі. У листі Генпрокурора йдеться про те, що йому потрібна ця інформація лише «на даний час», – підкреслив Анатолій Попов.

Він переконаний, що це означає те, що коли громадськість вже не так активно спостерігатиме за розвитком цієї справи, Генеральна прокуратура «з‘ясує все, що їй потрібно».

«Я хотів би звернути увагу, що такий доступ можливий лише коли пані Наталя була б злочинцем. Вона є свідком, тому щодо неї не можуть застосовуватись такі серйозні обмеження та втручання в її особисте життя і права журналіста», – запевняє адвокат Наталії Седлецької.

Крім того, підкреслив експерт, докази, які намагається зібрати Генеральна прокуратура, неможливо отримати.

Він переконаний, що у цій ситуації перевірка ГПУ є надто очевидним «збором інформації про журналістку», а прокуратура сьогодні намагається виплутатися з ситуації, в якій вона опинилась внаслідок розголосу цієї справи.

«Наталія Седлецька буде оскаржувати дії Генпрокуратури. Прямої норми, яка дозволяє скасувати ухвалу суду, у Процесуальному кодексі немає. Але ми будемо реагувати на процедурні порушення, які були допущені фігурантами цієї справи. Крім того, ми будемо звертатись до міжнародних інстанцій», – підсумовує адвокат.

Нагадаємо, через отримання доступу до телефону Наталії Седлецької частина депутатів підписали звернення до Генпрокурора, у якому вимагають зустрічі із ним.

Пізніше Юрій Луценко запросив Наталію Седлецьку на закриту зустріч. Та, у свою чергу, запросила його на прямий ефір.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 13:40 :32