Новини » Політика 5 вересня, 2018, 16:18
«Живемо так, як голосуємо», – Ярослав Грицак і Сергій Жадан підтримали виборчу реформу

Український поет і письменник Сергій Жадан підтримує виборчу реформу і виступає за пропорційну систему з відкритими регіональними списками.

Про це він заявив у своєму відеозверненні, яке опублікував рух «Чесно».

 

Він зазначив, що український парламент давно перетворився на «закритий клуб мільйонерів, який грає за своїми правилами і мало реагує на те, що відбувається в суспільстві».

«Самі бачите, як часто проходять до парламенту люди, які в принципі нічого з виявленням народної волі не мають і мати не хочуть. Ви самі бачите, скільки порушень і маніпуляцій у нас відбувається щоразу на парламентських виборах», – наголосив Жадан.

«Нам потрібно щось робити з виборами. Це нікуди не годиться, коли українські парламентарі стають депутатами через те, що купують місце в прохідній частині партійного списку. З цього потрібно починати зміни в країні! Інакше ми приречені й далі ходити по замкнутому колу корумпованості і тотальної продажності наших політиків», – додав він.

Раніше виборчу реформу підтримав також історик Ярослав Грицак.

«Ми не будемо жити гідним життям, допоки у нас не з’явиться політичний клас, який матиме політичну волю змінити правила гри. І «політична воля» – тут ключове слово!» А ця воля не з’явиться, поки не змінимо політичний клас», – вважає він.

Ярослав Грицак зазначив, що він виступає за таку реформу, яка дасть шанси прийти до влади новим політичним партіям, і як історик додав, що економічні реформи ніколи не запускають самими економічними змінами – для цього спочатку мають бути зміни політичні.

«Мабуть, пам’ятаєте з дитячих років казку про Кощія Безсмертного і де його сила. Якщо говорити просто, то сила нашої старої системи у двох речах – це є суди і стара виборча система», – заявив Грицак.

«Ми живемо так, як голосуємо. Тому щоб ми жили правильно, і голосувати треба правильно», – наголосив він.

 

Зазначимо також, що завтра, 6 вересня, біля Верховної Ради відбудеться Всеукраїнська акція за виборчу реформу. Початок – о 9:30.

«Верховна Рада України, зокрема фракції коаліції Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Народний фронт», повинні виконати свою обіцянку – скасувати виборчий закон Януковича та ухвалити новий Виборчий кодекс, що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками», – зазначають організатори акції.

Вони додають, що чинні виборчі правила запровадили у 2011 році за прямою вказівкою Віктора Януковича. Одразу після Революції Гідності Петро Порошенко пообіцяв скасувати стару корупційну виборчу систему та встановити пропорційну систему з відкритими регіональними списками. Трохи згодом цю ж обіцянку дали 302 народних депутати, що підписали Коаліційну угоду.

У листопаді минулого року під тиском вулиці 226 депутатів підтримали Виборчий кодекс у першому читанні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 09:21 :32