Новини » Суспільство 5 вересня, 2018, 21:30
Заслужений лікар України заявив про схеми заробітку на лікуванні дітей за кордоном
ZIK
ZIK

За кожного пацієнта, відправленого за кордон, посередники, які співпрацюють із компаніями по медичному туризму, отримують «відкати» у 10-15 відсотків від вартості операції.

Про це заявив заслужений лікар України, екс-завідувач Центру трансплантації кісткового мозку дитячої клініки «Охматдит» Олег Рижак в ефірі проекту «HARD» з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, в лікарні «Охматдит» розгорівся скандал через звільнення двох лікарів. На знак солідарності піти з посад вирішили й інші працівники відділення трансплантації кісткового мозку.

«Перша причина конфронтації – це питання відправлення пацієнтів за кордон на трансплантацію від неродинного донора. Адже ми наразі підійшли впритул до проведення в Україні операцій із такої трансплантації.

Ми планували розпочати таку практику з вересня цього року, і в нас була домовленість з одним із міжнародних реєстрів у Німеччині. У такому випадку, якби все вдалося реалізувати, зникла б причина везти дітей за кордон», – пояснив Олег Рижак.

Лікар зауважив, що гроші на закупівлю неродинного трансплантату збирався акумулювати один із фондів, який допомагав відділенню трансплантації, тобто державі це взагалі б нічого не коштувало.

«Від Міністерства охорони здоров’я вимагалося тільки одне – забезпечити легальне перевезення неродинного трансплантату кісткового мозку через кордон, тобто зробити «зелений коридор». Утім все це почало гальмуватися, оскільки певним колам не вигідно, щоб дітей оперували в Україні.

Адже за кожного пацієнта, відправленого за кордон, посередники, які співпрацюють із компаніями по медичному туризму, отримують «відкати» у 10-15 відсотків від вартості операції. Якщо говорити бізнесовим сленгом, то це їхня маржа, яка частково йде компанії по медичному туризму, а частково тому, хто направив хворого до цієї компанії», – констатував заслужений лікар України Олег Рижак.

Нагадаємо, співробітники відділення трансплантації написали відкритий лист народу України від 12 спеціалістів-онкогематологів, які звільнилися з НДСЛ «ОХМАТДИТ».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:10 :42