середа, 5 вересня, 2018, 21:30 Суспільство
Заслужений лікар України заявив про схеми заробітку на лікуванні дітей за кордоном
ZIK
ZIK

За кожного пацієнта, відправленого за кордон, посередники, які співпрацюють із компаніями по медичному туризму, отримують «відкати» у 10-15 відсотків від вартості операції.

Про це заявив заслужений лікар України, екс-завідувач Центру трансплантації кісткового мозку дитячої клініки «Охматдит» Олег Рижак в ефірі проекту «HARD» з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, в лікарні «Охматдит» розгорівся скандал через звільнення двох лікарів. На знак солідарності піти з посад вирішили й інші працівники відділення трансплантації кісткового мозку.

«Перша причина конфронтації – це питання відправлення пацієнтів за кордон на трансплантацію від неродинного донора. Адже ми наразі підійшли впритул до проведення в Україні операцій із такої трансплантації.

Ми планували розпочати таку практику з вересня цього року, і в нас була домовленість з одним із міжнародних реєстрів у Німеччині. У такому випадку, якби все вдалося реалізувати, зникла б причина везти дітей за кордон», – пояснив Олег Рижак.

Лікар зауважив, що гроші на закупівлю неродинного трансплантату збирався акумулювати один із фондів, який допомагав відділенню трансплантації, тобто державі це взагалі б нічого не коштувало.

«Від Міністерства охорони здоров’я вимагалося тільки одне – забезпечити легальне перевезення неродинного трансплантату кісткового мозку через кордон, тобто зробити «зелений коридор». Утім все це почало гальмуватися, оскільки певним колам не вигідно, щоб дітей оперували в Україні.

Адже за кожного пацієнта, відправленого за кордон, посередники, які співпрацюють із компаніями по медичному туризму, отримують «відкати» у 10-15 відсотків від вартості операції. Якщо говорити бізнесовим сленгом, то це їхня маржа, яка частково йде компанії по медичному туризму, а частково тому, хто направив хворого до цієї компанії», – констатував заслужений лікар України Олег Рижак.

Нагадаємо, співробітники відділення трансплантації написали відкритий лист народу України від 12 спеціалістів-онкогематологів, які звільнилися з НДСЛ «ОХМАТДИТ».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 14:02 :38