Новини » Світ 5 вересня, 2018, 11:37
Японія заявила про першу смерть від радіації серед працівників АЕС «Фукусіма»
Зруйнований реактор АЕС «Фукусіма». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Зруйнований реактор АЕС «Фукусіма». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

В Японії зареєстрували перший випадок смерті від радіаційного опромінення працівника атомної електростанції Фукусіма, зруйнованої цунамі і землетрусом понад 7 років тому.

Про це повідомляє Reuters, пише Громадське.

Міністерство здоров’я, праці та добробуту Японії заявило, що родині померлого виплатять компенсацію.

Загиблий, ім’я котрого не розголошують, працював на різних реакторах по Японії і щонайменше двічі працював на Фукусімі після катастрофи 2011 року. У нього виявили рак легенів в лютому 2016-го.

Раніше в Японії вже заявляли про чотири випадки нездужання робітників на Фукусімі, проте це перший смертельний випадок, заявили в міністерстві.

Сильний землетрус уразив Японію в березні 2011, викликавши цунамі, яке забрало життя щонайменше 18 тисяч людей і призвів до найстрашнішої катастрофи на АЕС з часів Чорнобильської аварії.

Понад 160 тисяч людей були змушені покинути свої домівки через радіаційну небезпеку. Під час хаосу, коли відбувалась евакуація, сотні людей загинули, проте про смерті внаслідок впливу радіації заявлено не було.

У грудні 2013 року АЕС офіційно закрили. На території станції тривають роботи з ліквідації наслідків аварії. За оцінкою японських інженерів-ядерників, на приведення об’єкта в стабільний, безпечний стан може знадобитися до 40 років.

У червні 2017 року в Японії почався суд над екс-керівниками АЕС «Фукусіма-1».

Нагадаємо, землетрус магнітудою 5,6 стався в Японії в 36 км на південний схід від міста Фукусіма.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-23 16:32 :07