Новини » Політика 5 вересня, 2018, 12:21
ВР рекомендувала Порошенкові оголосити 2019-й роком Соборності України

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому проект постанови №8088 «Про проведення Всеукраїнської естафети єднання з нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки».

Про це передає РБК-Україна.

За документ з другого разу проголосували 233 нардепи (спочатку 217 депутатів ВР).

Так, згідно з текстом документа, парламент рекомендує Президенту України оголосити 2019 рік роком Соборності України.

«Верховна Рада України постановляє урочисто відзначити на державному рівні 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки», – сказано у тексті постанови.

Крім того, Кабміну у двотижневий термін доручено утворити організаційний комітет з підготовки та проведення Всеукраїнської естафети єднання, а також розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР та проведення Всеукраїнської естафети єднання, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення здійснення необхідних підготовчих робіт, культурно-мистецьких та просвітницьких заходів.

Відповідно до постанови, що у рамках підготовки та проведення заходів, зокрема, передбачається організація та проведення в усіх регіонах України вказаної естафети. Розпочнеться вона 1 грудня 2018 року в місті Фастові Київської області, а завершиться 22 січня 2019 року у місті Києві на Софійській площі за участі представників усіх областей України, АР Крим, міст Києва та Севастополя.

Також передбачається добудова вокзального комплексу станції Фастів з організацією Музею Соборності України та здійснення в місті інших необхідних робіт, передбачивши на це відповідні кошти з державного бюджету України.

Крім того, нардепи рекомендують Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету «Соборна Україна».

Довідка IA ZIK.

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав укази про святкування щорічно 21 листопада Дня гідності і свободи, а 22 січняДня соборності України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 11:24 :26