Український омбудсмен передала інформацію про екологічну катастрофу в Армянську в ООН і ОБСЄ

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повідомив, що передав інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська в ООН, ОБСЄ, ВООЗ та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив представник українського омбудсмена щодо дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков - повідомляють Крим. Реалії.

«Цю інформацію передано до міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ, ВООЗ, Організацію Червоного хреста), з метою документування фактів порушення прав людини. В Прокуратуру АРК про порушення кримінальної справи щодо осіб, причетних до порушення екологічних прав громадян на тимчасово окупованих територіях України і загрози їхньому життю«, – повідомив Халіков.

За його словами, «викликає занепокоєння те, що до сих пір не оголошено про надзвичайний стан, що не евакуюють доросле населення, а окупанти продовжують» заспокоювати «людей».

Жителі Армянська продовжують скаржитися на погіршення самопочуття, їдкий запах в повітрі, першіння в горлі, особливо у вечірній час після викидів, які відбулися у ніч з 23 на 24 серпня.

4 вересня так звана влада Криму оголосила, що концентрація шкідливих речовин в повітрі на півночі півострова перевищила допустиму норму, в зв’язку з цим на два тижні призупинили роботу заводу «Кримський титан». Крім того, почалася евакуація дітей з Армянська в санаторії Криму.

Влада Криму заявила, що причиною викидів шкідливої ​​речовини на півночі півострова є випаровування вмісту кислотонакопичувача, який використовується «Кримським титаном».

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, завод «Кримський титан»  представля екологічну загрозу для Херсонської області.

 

Loading...