Новини » Події 5 вересня, 2018, 9:45
У містах Криму – екологічна катастрофа: Україна поінформувала ООН про хімічні викиди
Жителі Армянська в респіраторних масках, 4 вересня 2018 року. Фото: krymr.com
Жителі Армянська в респіраторних масках, 4 вересня 2018 року. Фото: krymr.com

Україна передала до міжнародних організацій інформацію про хімічні викиди на заводі «Кримський титан» на півночі анексованого Криму.

Про це повідомив представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та Севастополя Ісмаїл Халіков.

 

Він поінформував, що в ніч з 23о на 24 серпня на півночі Криму стався викид невідомої речовини.

Спочатку повідомляли про викид, який стався на заводі «Титан», котрий продовжує функціонувати на окупованому півострові. Потім з’явилася інформація, що забруднення міг спричинити «Кримський содовий завод», ще пізніше – підприємство «Бром».

30 серпня місцеві кримські екологи та експерти, які проводили дослідження в цьому регіоні, зробили висновок, що джерелом випаровування міг стати вміст кислотовідстійника заводу Титан через аномальну спеку та відсутність води з Північно-Кримського каналу. Але стан повітря, ґрунту та води в допустимих нормах.

Сьогодні, 4 вересня, з’явилась інформація про те, що концентрація сірчистого ангідриду в повітрі перевищила норму. Проте наскільки ця норма перевищена, жодних даних немає. Окупаційна влада в особі С.Аксьонова заявила, що робота заводу «Титан» зупинена на два тижні, а також, про те, що в школах регіону оголошуються позапланові канікули, а дітей відправлять до санаторіїв.

«Викликає занепокоєння, що досі не оголошено надзвичайний стан, не евакуйовують доросле населення, а окупанти продовжують «заспокоювати» людей. За інформацією, яка мені надходить від жителів міст Армянськ та Яни Капу (Красноперекопськ), спочатку на дахах будинків, металевих предметах в квартирах утворився маслянистий наліт жовтуватого відтінку, схожий на іржу. Практично відразу в лікарнях в декілька разів підвищилася кількість звернень від громадян. Основні скарги – кашель, запалення слизової роту, носу, горла та очей. Дивує, що діагноз, який всім ставлять, – ОРЗ або алергія. В аптеках дефіцит абсорбентів, марлевих пов’язок та антигістамінних препаратів. Те, що в містах еколологічна катастрофа, видно неозброєним оком: металеві речі продовжують покриватися іржею, дерева масово скинули листя (частина виглядає, як вигорілі), в повітрі стоїть стійкий запах кислоти, на газонах де-не-де лежать мертві птахи», – зазначив Ісмаїл Халіков.

Він додав, що цю інформацію передано до міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ, ВООЗ, Організація Червоного хреста) для документування фактів порушення прав людини і до Прокуратури АРК щодо порушення кримінальної справи стосовно осіб, причетних до порушення екологічних прав громадян на тимчасово окупованих територіях України та загрози їхньому життю.

Читайте також: На адмінкордоні із Кримом створюють нові провокації

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 14:30 :46