У Греції засудили ще шістьох українських моряків за перевезення біженців

Фото: narodna-pravda

У Греції шістьох громадян України засудили до різних термінів ув’язнення за звинуваченнями у перевезення біженців із країн Близького Сходу.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

У суді грецького міста Каламат 4 вересня відбулися судові засідання над шістьма українцями. Вони були членами трьох екіпажів суден, яких грецька поліція раніше затримала за перевезення біженців.

За даними видання, двох українців, які працювали на прогулянкових суднах в Туреччині, засудили до 18 місяців ув’язнення, ще чотирьох засудили на максимальні терміни у грецькій в’язниці – 25 років і більше.

Дружина одного з ув’язнених Альона Ульянова, яка була на засіданні суду, розповіла, що її чоловіка Сергія затримали 17 грудня 2017 року. Зі слів дружини, йому запропонували працювати матросом на прогулянковій яхті в Туреччині, а за два тижні його та іншого українця-члена екіпажу яхти змусили перевозити біженців з Іраку в Італію.

Сергію Ульянову та його колезі суд присудив 18 місяців ув’язнення, однак Ульянов пробуде в тюрмі ще 2-4 місяці, оскільки майже рік він уже провів у в’язниці.

Дружина Сергія пояснила, що її чоловік отримав невеликий термін, оскільки він сам викликав поліцію, коли членів судна змушували перевозити нелегальних мігрантів.

Ще четверо українців, які були членами екіпажів інших яхт, отримали максимальні терміни. За словами Ульянової, їхні вироки сягають 25 і більше років.

Як пояснив адвокат Ульянова Дімітріус Кауніс, згідно з грецькими законами українці отримують 10-15 років в’язниці за кожного біженця на борту.

«Саме тому терміни можуть сягати й декілька сотень років ув’язнення. За грецькими законами, у такому випадку за ґратами залишають на 25 років. Термін можуть зменшити, якщо в’язні відвідують школи при тюрмах», – зазначив він.

Нагадаємо, у міністерстві закордонних справ України заявили, що в Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків, переважну більшість – за перевезення нелегальних мігрантів.Loading...