Новини » Регіони 5 вересня, 2018, 16:02
У Чернівцях єпископат УАПЦ просить Президента сприяти в отриманні ділянки під церкву

Єпископат Чернівецько-Хотинської єпархії Української автокефальної православної церкви просить президента Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і голову Верховної Ради Андрія Парубія сприяти в отриманні ділянки на вулиці Ризькій у Чернівцях під храм.

Про це представники єпископату повідомили на брифінгу.

За словами архієпископа Германа, розмови про необхідність виділення церкві землі почалися ще в 2011 році.

«З моменту створення Чернівецько-Хотинської єпархії нам дуже складно виживати тут, на теренах Буковини, а особливо у місті Чернівці», – повідомив він.

Архієпископ додав, що громада отримала усне запевнення від тодішнього в.о. міського голови Чернівців Віталія Михайлішина щодо сприяння у вирішенні цієї проблеми.

«Під усні гарантії Михайлішина нами було придбано приміщення на вулиці Ризькій, 2. Нерухомість на той час була досить дорогою, та й усні гарантії не завжди виконуються, навіть такими людьми. Нарешті, у 2015 році рішенням 65 сесії міськради, нам було виділено у постійне користування земельну ділянку площею 14 соток для складання певної документації та з метою будівництва єпархіального центру, який складається з храму Святих Жон-Мироносиць та приміщення єпархіального управління. Коли проектанти почали розробляти усю документацію, депутати міської ради почали блокувати виділення землі. Через суди ми знову виграли цю справу», – повідомив єпископ.

За його словами, цього року Чернівецька міськрада, всупереч судовому рішенню передала земельну ділянку «нашвидкуруч створеній громадській організації «Захист та реабілітація інвалідів «Мед.Ін», засновниками якої є родичі відомого у Чернівцях бізнесмена.

«У цій організації немає жодної людини з інвалідністю, тобто це повністю комерційна структура. Нам просто не дають розвиватися. Є такий євангельський вислів: «Птиці мають гнізда, лиси мають нори, тільки син людський не має де голову прихилити». От так само і ми сьогодні, Чернівецька єпархія УАПЦ не має де прихилити голову у Чернівцях», – додав архієпископ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 19:16 :26