Новини » Економіка 5 вересня, 2018, 10:57
У благі наміри не вірю, – нардеп Данченко розкритикував «аптечний» законопроект Сисоєнко
Фото: promin.cv.ua
Фото: promin.cv.ua

Питання про зменшення чи збільшення кількості аптек має вирішувати сам ринок, а не політики, вважає народний депутат від «Самопомочі» Олександр Данченко.

Про це він заявив, коментуючи законопроект № 8591 своєї колеги по партії Ірини Сисоєнко, інформує УНН.

«Законопроект № 8591 має гарні ідеї, але вони не на часі. Бо в результаті кінцевий споживач взагалі нічого позитивного не отримає, а суть документу буде використана просто для перерозподілу ринку – від одних до інших. Не думаю, що хтось дійсно дбає про ціну пігулки для українця. Тобто, я не вірю у благі наміри цього документу», – зазначив Олександр Данченко.

Депутат переконаний, що такі питання, як зменшення чи збільшення кількості аптек, має вирішувати сам ринок, а не політики.

«Я проти того, щоб хтось штучно встановлював кількісні обмеження для аптек. За тією ж логікою давайте тоді зменшимо кількість заправок? Ресторанів «МакДональдз»? Ймовірно, що законотворці, прикриваючись гарними лозунгами, маніпулюють спільнотою», – не виключає Олександр Данченко.

Водночас політик вважає, що держава повинна подбати про те, щоб ліки в Україні були доступнішими.

«В Україні медреформа має йти дещо інакше. Держава має дбати про те, аби ліки були більш доступними. А головним завданням МОЗ є піклування про те, аби нація була здорова. Потрібно створювати умови для цього. А ми все думаємо, як поділити кошти для того, щоб лікувати, а не оздоровлювати наших людей», – заявив народний депутат.

Нагадаємо, за ініціативи депутата Ірини Сисоєнко у ВРУ був зареєстрований законопроект (№ 8591) щодо скорочення кількості аптечних закладів в Україні.

Експерти переконані, що наміри законодавців штучно переформатувати аптечний ринок шляхом заборон та обмежень на ведення мережевого бізнесу ставлять під загрозу існування навіть урядової програми «Доступні ліки».

Зауважимо, що однопартійці Сисоєнко вже заявляли про хибність її пропозицій.

«У Сисоєнко є законопроект про регулювання чисельності аптек (документ № 8591 передбачає закриття аптек за географічним принципом, а також низку обмежень щодо ведення бізнесу з точки зору вимог до компаній-власників аптечних мереж – ред.). Я з такою формулою взагалі не погоджуюся. Це не той підхід. Я є прихильником конкуренції, і чим більшою буде конкуренція – тим буде нижча ціна і краща якість лікарських засобів», – говорив народний депутат Олександр Опанасенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 07:00 :16