Новини » Політика

Тетерук: Газовий контракт, що підписали Путін і Тимошенко, навіть Янукович не знав, як виконувати

ZIK

Зараз Україна не отримує російського газу, а закуповує його з Європи. Нехай це виходить дорожче, однак таким чином ми убезпечили себе від постійних маніпуляцій Кремля через погрози «перекрити вентиль».

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Андрій Тетерук.

Він наголосив: тим, хто говорить про «вигідність» умов торгівлі із РФ, слід нагадати, як головний санітарний лікар Росії вводив санкції проти молочної продукції, а уряд – проти металопрокату.

«Давайте не забувати, як вони в односторонньому порядку вводили санкції проти України, щоб задавити ріст економічної потуги нашої держави. Я й не забуду про енергетичний зашморг, який ще створила послідовниця проросійської політики пані Тимошенко, підписуючи контракт із Путіним», – розповів Тетерук.

За його словами, цей документ був на стільки невигідним, що навіть сам «Янукович не знав, як виконувати».

«Вони дали можливість цьому безвідповідальному лідеру, зраднику нашої країни підписати Харківські угоди, протиснути їх через парламент, щоб отримати жалюгідну знижку у 100доларів. Усе це шантаж і енергетична зброя РФ», – підкреслив нардеп.

Натомість за його словами, самі ж тодішні «регіонали» крали на цих схемах десятки мільярдів гривень. Відтак після втечі Януковича, Україні довелось виживати в умовах, коли на рахунках держави «були лічені гривні».

Та, на думку депутата, саме через непопулярні рішення постмайданівского уряду, які допомогли державі вийти із складної ситуації, парламент втратив рейтинги.

«Партія недобитих регіонів та «Опозиційний блок» щовечора сидять і брешуть. Натомість ми ухвалювали непопулярні рішення, які убезпечили нас від газового шантажу. Адже у 2008 Росія використовувала його саме це для того, щоб принизити українську владу, не постачаючи паливо. Потім ж це повторилось знову після 2014 року», – зауважив депутат.

До того ж, за його словами, зараз Україна не отримує російський газ, адже РФ потрібно було позбавити можливості маніпулювання через перекриття газового вентеля.

«Ми вже більше тисячі днів не є залежними від рішення Росії зупинити подачу газу. У Європі ж ми купуємо не російський газ, а уже змішаний. Його можуть добувати і в Туреччині, Нідердандах, тій ж Європі, Росії чи по всьому світу», – наголосив Тетерук.

Як повідомлялось, Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов заявив, що керівники компаній, які замовляють товари в РФ, мають нести за це кримінальну відповідальність.

Окрім того, ще наприкінці серпня Петро Порошенко доручив МЗС України готуватися до розриву базового договору про дружбу з РФ.Loading...