Новини » Економіка 5 вересня, 2018, 19:05
Сучасний Пенсійний фонд – банкрут, – депутат Кужель
ZIK
ZIK

Для того, аби пенсійне забезпечення стало більш справедливим, спершу треба чесно зізнатися, що Пенсійний фонд у такому вигляді є банкрутом. Він не несе прозорості для кожної людини. Лише після цього можна впровадити зміни.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України Олександра Кужель.

Як повідомлялося, згідно з ще не поданим до Верховної Ради проектом закону «Про Державний бюджет України» на 2019 рік буде збільшено розмір пенсій.

Відповідаючи на запитання ведучого, чи з 1 січня пенсійне забезпечення стане більш справедливим, аніж зараз, пані Кужель сказала, що ні, не стане.

«Для цього треба, як говорила Коко Шанель: «Якщо ви хочете отримати інший результат, треба зробити інші дії». По тій системі, за якою пройшло осучаснення пенсій, я на день отримувала до 100 листів пенсіонерів, які мають стаж 40-45 років і отримують пенсію 1300-1500 гривень. Це тому, що вони працювали в селі, де були дуже маленькі зарплати. Ми пам'ятаємо, що були просто трудодні, трудові книжки почалися з початку 60-х», – зазначила народна обраниця.

За її словами, для того, щоб змінити підхід, треба чесно зізнатися, що Пенсійний фонд у такому вигляді є банкрутом, він не несе ідеології прозорості і відвертого розуміння для кожної людини.

«Тому ми подали законопроект для зміни розуміння нарахування пенсій для тих, хто мав найменші заробітні плати. Впровадження в такому вигляді, як подано в законі, накопичувальної системи погіршить ситуацію. Тому що в тому законі не передбачено зміни діючої системи, не зменшено пенсійний внесок хоча б на 1%, а це погіршить ситуацію для тих, хто працює і сплачує пенсійні внески», – розповіла пані Кужель.

На запитання ведучого, з яких джерел держава буде робити соціальні виплати наступного року, гостя програми відповіла, що з інфляційних.

«Бачите, був закладений долар по 31-й гривні. На основі цього курсу вони рахували бюджет цього року. Практично до вересня він був по 26 і тільки зараз вони починають підганяти до 31-ї гривні. Я не здивуюсь, якщо вони в цей бюджет закладуть 35 гривень. Інфляційні процеси не змінять нарахування пенсій, треба змінювати систему нарахувань», – констатувала Олександра Кужель.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 02:26 :29