Новини » Події 5 вересня, 2018, 21:55
Справа Ситника: Окрім Седлецької суд надав ГПУ доступ до телефонів ще двох осіб

Всього суд надав генеральній прокуратурі доступ до інформації з телефонів трьох осіб у справі щодо директора НАБУ Артема Ситника про ймовірне розголошення даних слідства.

Про це розповіла речниця генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган, повідомляє «Українська правда».

«Із журналістів тільки двоє. Слідством встановлено тільки цих двох журналістів стовідсотково (Наталія Седлецька і Христина Бердинських), що вони були присутні на цій зустрічі і ще одна особа, яка не є журналістом», – розповіла Сарган.

Вона відмовилась назвати ім’я третьої людини, наголошуючи на таємниці слідства.

Однак зазначила, що ця особа не є публічною.

«Щодо трьох осіб є ухвала, аналогічна тій, яку дістала Наталія Седлецька», – уточнила речниця.

За словами Сарган, розслідується справа про можливе розголошення досудових даних керівником НАБУ. У ній Седлецька проходить лише як свідок.

«Потрібно з’ясувати, чи порушив закон керівник НАБУ. Якщо він порушив, то потрібно відповідати за це. Для того, щоб нам це довести і виписати підозру, потрібно знати, коли точно відбувалась ця зустріч», – зазначає прес-секретар.

За її словами, обидві журналістки підтвердили факт зустрічі. Однак вони відмовилися надати під протокол інформацію про її дату.

«У слідства є ще декілька механізмів здобуття цієї інформації. Один з них – через локацію мобільного телефону. Нам потрібна локація. Якщо локація Седлецької, Бердинських, Углави (Гізо Углава – перший заступник директора НАБУ) і Ситника і цієї третьої особи пересічеться, тоді вже ми можемо говорити, що, наприклад, 20 березня чи 13 травня була зустріч», – розповіла Сарган.

Крім того, народний депутат від фракції БПП Ольга Червакова повідомила у Facebook, що разом з іншими нардепами зустрілась із Юрєм Луценком щодо ситуації із наданням доступу до інформації з телефонів журналіствів.

Вона розповіла, що Луценко «вважає надмірним втручанням в професійне і приватне життя отримання інформації про ВЕСЬ трафік за 17 місяців, тому ним було ініційовано лист до оператора зв’язку Київстар про звуження обсягу інформації, знятої з телефона журналістки».

За її словами, прокуратура відмовилася від інформації про зміст смс-повідомлень і номери телефонів, з якими були контакти у Седлецької.

«Прокурори просять відокремити і надати лише інформацію про дати і час перебування Седлецької в районі офісів НАБУ, де, на думку слідства, відбулося розголошення державної таємниці і таємниці слідства», – зазначила Червакова.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 05:38 :17