середа, 5 вересня, 2018, 1:00 Суспільство
Седлецька про «атаку» на неї ГПУ: Усі мої джерела надійно захищені
ZIK
ZIK

Журналістка та головний редактор програми розслідувань «Схеми» Наталія Седлецька припустила, що отримання ГПУ доступу до інформації з її телефону свідчить про те, що підлеглі генпрокурора Юрія Луценка шукають зміст спілкування журналістки з джерелами.

«Щотижня разом з колегами викривала високопосадову корупцію в країні. І звісно, як і кожен професійний журналіст, спілкувалась з джерелами. От тільки не по SMS. Та не по відкритому мобільному зв’язку. А по захищених зашифрованих каналах, доступ до яких правоохоронцям отримати неможливо. Жоден Печерський суд не допоможе», – написала Седлецька у Facebook - інформує Gazeta.ua.

Вона додала, що за 17 місяців, за які слідчий ГПУ тепер матиме дані про дзвінки, смс та місцеперебування телефону, редакція видання опублікувала викривальні матеріали про самого генпрокурора Юрія Луценка, про президента Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та багатьох інших.

В багатьох розслідуваннях джерела, за її словами, відігравали другорядну роль, в деяких – ключову, але Седлецька запевнила, що всі джерела надійно захищені.

«Та усі мої джерела надійно захищені від розкриття не тільки законом, стандартами Радіо Свобода та журналістською етикою, але й тим, як я вибудовую з ними комунікацію. Не виключаю, що фігурантам розслідувань могло спасти на думку, що вирахувати коло моїх джерел можливо, організувавши безпосереднє стеження за мною. Тому й, на жаль, не виключаю, що такі незаконні дії і відбувалися протягом зазначеного в ухвалі періоду 1,5 роки, а тепер силовики просто намагаються легітимізувати ці незаконні дії», – написала Седлецька.

Вони зауважила, що розцінює такий крок ГПУ, як спробу втручання в її приватне життя та спробу тиску на неї через її професійну діяльність. «Але спроби ці абсолютно безперспективні та недолугі. Та ще й незаконні», – додала вона.

За словами журналістки, над справою вже працюють адвокати в Україні та юрисконсульти у Вашингтоні.

Нагадаємо, у вівторок Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода заявило про те, що суд дав Генпрокуратурі право на доступ до інформації (SMS, дзвінків та місцезнаходження) з телефону Седлецької протягом 17 місяців.

Програма «Схеми» розслідує діяльність українських топ-чиновників. Серед їхніх останніх викривних матеріалів – купівля манівцями телеканалу Медведчуком, викриття нерухомості в США на півмільйона доларів у голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, повідомлення про перемовини Ситника та Порошенка у маєтку президента. Крім того це видання розповідало про відпочинок родини генпрокурора за 50 тисяч євро.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 09:46 :10