Новини » Економіка 5 вересня, 2018, 13:53
Сазонов: Не варто боятися підняття ціни на газ в Україні
ZIK
ZIK

Звісно, що уряд не хоче піднімати ціну на газ на 60 відсотків. Але це є вимогою Міжнародного валютного фонду, якій Україна опирається вже більше року. Ті, хто справді не матиме за що оплачувати комунальні послуги, зможуть отримати субсидію. Натомість нам вдасться втримати курс валюти.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Кирило Сазонов.

«Нам не варто боятися підняття ціни на газ. Ба більше! Нам треба це зробити, бо те, що представники МВФ їдуть в Україну, дає надію, що спільно буде знайдено компроміс і ми переконаємо представників Міжнародного валютного фонду, що підвищення на 60 відсотків – це перебір», – сказав Сазонов.

Також він розповів, якщо Україна не зможе перепозичити гроші у МВФ, країні треба буде гривню переводити у долари і віддавати третину бюджету саме в іноземній валюті.

«Нам треба говорити з МВФ, тому що у нас є достатньо потужні виплати по зовнішнім боргам. Вони настільки потужні, що наступного року це буде становити третина бюджету України. Тобто більше, ніж виділяється на оборону, медицину та освіту. Тому, якщо ці гроші ми не зможемо перепозичити, нам доведеться гривню переводити у долари і віддавати третину бюджету України вже у доларах. Бо гривня впаде до такої міри, що не вдасться перепозичити кошти. Хоча, якщо ми не зможемо вчасно віддати ці кошти, то можна піти шляхом дефолту, як це зробила Ісландія. Але тоді варто готуватися, що за долар треба буде віддавати не менше 50 гривень і від цього постраждають всі», – зазначив він.

За його словами, та частина населення, яка не зможе оплачувати платіжки за новими тарифами, може оформити субсидію. А нещодавно впроваджений електронний реєстр допоможе виявити несумлінних громадян, які отримували необґрунтовані пільги.

«Впровадивши електронний реєстр субсидіантів, одразу виявили, що 20 тисяч осіб отримують дві субсидії, наприклад, у Києві і Чернігівській області. Тому, якщо пільги будуть отримувати тільки ті, хто справді потребує їх, то це буде набагато менша сума. Адже субсидії це не подарунок від Кабміну чи бюджету, її отримує людина, якій не вистачає заплатити за комунальні послуги. Тому, коли субсидії призначатимуть чесно, нічого страшного у підвищенні ціни на газ не буде», – вважає політолог.

 Нагадаємо, вчора прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що підвищення ціни на газ для населення є неминучим. Адже це є ключовою умовою для отримання траншу від МВФ.

До слова, місія МВФ приїде з візитом до Києва 6 вересня і за його підсумками буде ухвалене рішення про надання траншу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 09:03 :32