Прокуратура отримала дозвіл на доступ до даних телефону ще однієї журналістки

ZIK

Хоча Генпрокуратура переконує, що в телефоні журналістки «Схем» Наталії Седлецької цікавить лише геолокація, низка нардепів запевняє, що на цьому слідчі не зупиняться. Зокрема Світлана Заліщук припустила: невдовзі прокуратури вимагатимуть і доступу до змісту повідомлень. Тим часом суд надав доступ Генпрокуратурі до даних телефону ще однієї журналістки – представниці видання «Новое время» Христини Бердинських.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Суд надав дозвіл на доступ до телефону ще однієї журналістки – кореспондентки видання «Новое время» Христини Бердинських. Вона також була присутньою на зустрічі представників ЗМІ з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником. Його ж підозрюють у розголошенні даних, що становлять державну таємницю та таємницю слідства. Рішення Феміди щодо Бердинських – аналогічне рішенню стосовно журналістки «Схем» Наталі Седлецької.

«Я про це насправді дізналася з Фейсбуку. Тому що писала пост про ситуацію із Наталею Седлецькою. Оскільки виступаю свідком у цій справі, мене цікавило, що власне з моїм телефоном. Його перевіряють? Не перевіряють? Чому не перевіряють? Чому тільки Наталку? У коментарях ж помічниця Генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що є аналогічна ухвала суду. Тобто охоплює такий самий період», – розповіла Бердинських.

Низка народних депутатів вважають такі дії тиском на журналістів, вони вимагають у Генеральної прокуратури роз’яснень. У відомстві запевнили: їх цікавить не зміст повідомлень чи дзвінків, а геолокація представників ЗМІ, коли ті перебували в Антикорупційному бюро під час зустрічі Артема Ситника з пресою «оф-рекордс», тобто – не для запису.

«Йдеться не про не доступ до матеріалів і контенту перемовин або СМС чи ММС, а про місцеперебування, час і дату в тому або іншому районі України. Тобто тут не відбувається прослуховування чи розшифровка перемовин. Можна уявити, який за 17 місяців пласт цих розмов, там це фізично не вислухаєш», – каже речник ГПУ Андрій Лисенко.

Сам Генпрокурор такі дії називає вимушеними. Мовляв, журналісти відмовилися давати інформацію про час зустрічі з керівництвом НАБУ.

«Відтак, у нас немає іншого варіанту, як отримати за рішенням суду інформацію про локалізацію мобільного телефона журналіста за час, коли почалося прослуховування і розголошення даних потерпілої. Жодної інформації про контент розмов журналіста слідство не потребує», – заявляв Луценко.

Однак, за словами нардепів, це лише на початковому етапі. Мовляв, їм Генпрокурор повідомив: коли встановлять дату зустрічі, тоді й аналізуватимуть зміст повідомлень.

«Коли вони встановлять геолокацію та отримають інформацію, коли журналістки були разом в одному з офісів НАБУ, попросять інформацію про зміст їхніх СМС чи телеграм-повідомлень десь за десять днів у проміжку цієї зустрічі», – переконана народний депутат Світлана Заліщук.

Не виключають у Генпрокуратурі, що згодом вимагатимуть доступ до засобів зв’язку посадових осіб НАБУ.

Читайте також: Ситник: Я, можливо, останні дні на посаді

Як повідомлялось, у вівторок «Радіо Свобода» заявило, що суд надав Генпрокуратурі право на доступ до інформації (SMS, дзвінків та місцезнаходження) з телефону журналістки програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької за останні 17 місяців.

Згодом Седлецька повідомила, що за 17 місяців, за які слідчий ГПУ тепер матиме дані про дзвінки, смс та місцеперебування телефону, редакція видання опублікувала викривальні матеріали про самого Генпрокурора Юрія Луценка, Президента Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та багатьох інших.

Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»

Читайте також: Луценко запросив Седлецьку на закриту зустріч, а вона його кличе у прямий ефірLoading...