середа, 5 вересня, 2018, 15:41 Економіка
Прем’єр-міністр України доручив забезпечити впровадження нових будівельних норм
Фото: Скакодуб Андрій/УНІАН
Фото: Скакодуб Андрій/УНІАН

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ забезпечити впровадження нових державних будівельних норм (ДБН), ухвалених у 2018 році.

Про це прем’єр заявив на засіданні уряду, – передає «Економічна правда» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Будівельні історії, які просто знищують українські міста і громади, – це ще одна боротьба з кланом. Пропоную дати доручення уряду Міністерству регіонального розвитку, суміжним міністерствам і Державній архітектурно-будівельній інспекції забезпечити впровадження нових ДБН. Будь ласка, попрацюйте з усіма експертизами, проектними організаціями стосовно проектування та забезпечення перегляду наявних проектів згідно з новими нормами», – заявив він.

За словами міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка, в 2018 році міністерство змінює 13 ДБН, із них чотири основні – про планування та забудову територій; про дошкільні заклади; про вулиці та дороги; а також про освітні заклади.

Він нагадав, що перед набуттям чинності новими нормами деякі компанії подали позови до суду про зупинення дії ДБН «Планування і забудова території», посилаючись на те, що ця ДБН завдасть їм матеріальної шкоди.

«Зупинити (рішенням суду) наказ міністерства (про ДБН – ред.) можна, але набуття чинності ДБН – неможливо, тому що вони опубліковані й набули чинності 1 вересня. ДБН були оприлюднені ще у квітні, було надано перехідній етап, щоб попрацювати над цим. Питання прибутку – це не питання безпеки і комфорту. Ми маємо п’ять позовів до судів, але ми відстоїмо у судах своє право провести реформу», – заявив Зубко.

Він нагадав, що в оновлених ДБН міністерство запровадило «блакитні» лінії, що обмежують висотність забудови, і «зелені» лінії, що обмежують забудову зелених зон. Також Мінрегіон обмежив щільність забудови, висотність забудови біля великих доріг для безпечної евакуації у разі надзвичайних ситуацій.

Крім того, нові ДБН регламентують питання парковок, енергоефективності будівель, а також евакуаційних виходів.

З повним текстом нових ДБН можна ознайомитися за посиланням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 23:22 :26