середа, 5 вересня, 2018, 15:58 Політика
Політолог: Українському виборцю бракує нових політичних практик
ZIK
ZIK

Українському виборцю бракує нових політичних практик, а не старих методичок. Хочеться справжньої політичної дискусії, а не випадків, коли форма підмінює зміст і ми можемо бачити різні «мордобої».

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політолог Олеся Яхно.

Вона переконана, що деякі кандидати в президенти, починаючи з Юлії Тимошенко і закінчуючи Володимиром Зеленським і Святославом Вакарчуком, орієнтовані на особистісний рейтинг.

«Я вважаю, що справді, є певна категорія людей, що орієнтована на вождиський тип лідера. Вони досі розраховують, що прийде якийсь «месія», який може підмінити собою державні інститути і все кардинально змінити», – підкреслила експерт.

Вона вважає, що присутність в президентських рейтингах Зеленського та Вакарчука може означати і недовіру до політиків та всього політичного класу загалом.

«Наприклад, Петро Порошенко багато зробив для України. Я вважаю, що у нього немає проблем зі стратегію, на відміну від Тимошенко. Вона добрий тактик, але стратегічно навіть її «Новий курс» не розкриває і не показує, в чому він полягає», – переконана Олеся Яхно.

Натомість у Петра Порошенка є великі теми, адже він Президент і він не може не займатись речами, що стосуються всієї держави – армією, автокефалією української церкви, обороноздатністю країни.

«Як лідер країни він апріорі повинен займатися такими великими темами. В той час електорат Юрія Бойка – це частина людей, яка підтримує думку, що коли до влади прийде хтось інший, то це автоматично зможе зупинити війну. Це хибна точка зору, але, мабуть, хтось вірить таким політикам», – каже політолог.

Окрім цього, вона переконана, що всі кандидати у президенти використовують приховану рекламу – і опозиційні кандидати, і провладні, але проблема не в цьому.

«Проблема в тому, чого не вистачає виборцю. Мені здається, що йому бракує нових політичних практик, а не старих методичок. В цьому сенсі відсутність правдивої комунікації, на жаль, є рисою саме старих політичних практик», – зазначила фахівець.

За її словами, може бути, наприклад, публічна риторика політика про несприйняття певних зв‘язків чи торгів у політиці, але коли з‘являються такі факти, то вони дисонують із самим заявами.

«Тому це привертає увагу. І такого дисонансу в українській політиці є дуже багато. Частина громадян, які не особливо пам‘ятають, якою була позиція політиків, на таке не звертають увагу, а політики цим користуються. Але є і ті, хто свідомо вивчають політичне минуле або заяви кандидатів і звертають на це увагу», – підкреслила Олеся Яхно.

Вона переконана, що коли люди не звертають увагу на позицію політиків, за яких голосують, це тягне нас у минуле, а не в майбутнє.

«Хочеться справжньої конкурентної дискусії. Хай це буде критика, а не коли форма підміняє зміст, і ми дуже часто можемо бачити «мордобої», – підсумувала експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 11:09 :02