Новини » Політика 5 вересня, 2018, 15:43
Огризко: Договір про дружбу з РФ треба було розірвати вже давно
ZIK
ZIK

Сенс договору про дружбу України з Російською Федерацією остаточно втратився тоді, коли РФ порушила основоположну статтю «номер два» про територіальну цілісність і непорушність кордонів та анексувала Крим. Тому цей договір треба було розірвати вже давно, але Україна вирішила дочекатись моменту, аби просто не продовжити його дію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив міністр закордонних справ України з 2007 до 2009 років Володимир Огризко.

«Не можна будувати відносини з країною, яка не визнає твоєї незалежності та територіальної цілісності. Тому сенс договору про співробітництво між Україною та Росією саме полягав у тому, що в ньому вперше за багато віків «спілкування» України і Росії було зафіксовано, що РФ визнає Україну як незалежну державу, а також те, що вона є цілісною, недоторканною  та визнає, що не буде втручатися у її внутрішні справи», – сказав Огризко.

Саме на таких основних положеннях, за його словами, повинні були розвиватися відносини між двома державами. Все інше в договорі насправді є рамковими домовленостями та закликами, які не мали реального практичного змісту.

«Сенс цього договору для нас остаточно втратився, коли Росія порушила основоположну статтю «номер два» про територіальну цілісність і непорушність кордонів та анексувала Крим», – зазначив він.

На його думку, Україні вже давно варто було припинити дію договору, але урядовці просто дочекались слушного моменту.

«Договір вже давно треба було розривати, але вирішили піти шляхом, який передбачений в самому документі. Йдеться про те, коли одна із сторін за півроку може повідомити, що вона не продовжує договір, таким чином припиняючи його дію», – наголосив Огризко.

Також він вважає, що розірвавши зараз відносини на рівні договору, для України нічого не зміниться на міжнародній арені.

«За великим рахунком, нічого не змінюється, бо на момент агресії проти України, яка почалася у лютому 2014 року, цей договір був чинним і всі наші наступні кроки, які матимуть зміст в міжнародних судах, будуть виходити саме з цього факту. Аргументи про те, що ми, мовляв, розірвемо документ і тому зникне підстава, про що говорять «експерти», означає, що вони мало розуміються в міжнародному праві», – розповів колишній міністр закордонних справ.

Також він вважає, що типовою є помилка, коли говорять про те, що розірвавши великий договір, Україна повинна одразу розірвати всі інші.

«Насправді треба провести інвентаризацію договорів, які наразі у нас є з Росією, визначити їх цінність для України, а тоді зробити політичний висновок, чи вони нам потрібні. Бо велика угода до цього немає жодного відношення. А розвиток відносини з РФ залежатиме від того, як швидко агресор вийде з Криму та Донбасу та відшкодує завдані збитки», – наголосив він.

Нагадаємо, керівник МЗС України Павло Клімкін заявив, що Україні потрібно докорінно переглянути всю договірно-правову базу з Російською Федерацією. Раніше ж повідомлялось про те, що Україна розриває договір про дружбу з Росією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 15:38 :59