середа, 5 вересня, 2018, 8:31 Львів
Очільник Сокальщини попросив краян не випалювати суху рослинність

«Не випалюйте суху рослинність, бо це завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій», – із таким зверненням до краян виступив голова Сокальської РДА Роман Токай.

Про це повідомив сьогодні, 5 вересня, власкор IA ZIK з посиланням на дані Сокальської РДА.

«Найгірше, що випалювання сухої рослинності призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я: стан дихальних шляхів людей, астматичні захворювання та захворювання щитовидної залози. Варто пам’ятати, що при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільнюється біля 9 кг мікрочастинок диму. Дим містить отруйні речовини, які увібрав у себе зелений покрив і крони дерев, зокрема, сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

Не забуваймо, що вогонь знищує комах, потомство тварин, рослини, бактерії, мікроорганізми, які утворюють родючий шар землі. Внаслідок цього значно погіршується якість ґрунту, посилюються процеси ерозії і деградації земель, руйнується екосистема поля.

У разі виявлення  підпалу, телефонуйте: оперативному черговому Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області (тел. 101, 2-02-49), Сокальську райдержадміністрацію тел.: 7-20-10, 7-20-20), сектор з питань цивільного захисту райдержадміністрації (тел.: 7-20-52), Сокальське відділення поліції Червоноградського відділу НП у Львівській області (102).

Нагадаємо, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів», – зокрема, йдеться у зверненні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 13:53 :11