Новини » Політика 5 вересня, 2018, 23:10
Нардеп про припинення дії договору щодо дружби з РФ: Настав час рухатись далі
ZIK
ZIK

Ми вже ухвалили відповідне законодавство, яким визнали Російську Федерацію країною-агресором. І сьогодні настав той момент, коли ми можемо рухатись далі. В юридичній площині Україна робить все від неї залежне – доводить усьому світу факт російської агресії та за допомогою цього накладає на РФ санкції.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Андрій Тетерук.

Він підкреслив, що, мабуть, не варто вживати слово «боїмось» у відношенні України щодо Російської Федерації. Мовляв, ми не лише чітко усвідомлюємо, що Росія є агресором, а й приймаємо відповідні рішення на протидію агресії.

«І на рівні Ради нацбезпеки та оборони, і на рівні Верховної Ради ми ухвалили відповідне законодавство, яким визначили Російську Федерацію країною-агресором. Зараз настав той момент, коли ми можемо рухатись далі», – каже нардеп.

Він зазначив, що в умовах закінчення десятирічного терміну Договору про дружбу з Російською Федерацією Президент Петро Порошенко, який відповідає за зовнішню політику держави, знайшов юридичний інструмент цей договір не продовжувати.

«По суті він вже є порушеним Росією у вигляді відкритої агресії проти України. Окрім цього договору Російська Федерація насправді порушила величезну кількість документів, починаючи від нормативної бази ООН і закінчуючи останніми двосторонніми угодами 1997 та 2010 років. Все це, на мій погляд, для РФ не має жодного сенсу», – наголосив Андрій Тетерук.

За його словами, Російська Федерація вже звикла порушувати будь-які двосторонні міжнародні договори в той момент, коли вважає це необхідним для себе.

«Варто зазначити, що Україна не є унікальною в тому, що по відношенню до неї Росія не виконує взятих на себе зобов’язань. Я хочу нагадати, що сьогодні сота річниця початку «Червоного терору». Але насправді він виник не сто років назад і не закінчується досі», – запевнив парламентар.

Також він пригадав, як 29 листопада 1939 року народний комісар закордонних справ СРСР В’ячеслав Молотов виступив із заявою про «визнання Радянським Союзом Фінляндії суверенною і незалежною державою».

«Він заявляв, що Радянський Союз ставиться до Фінляндії з великою повагою і гарантує дотримання взятих на себе зобов’язань. А вже за добу 30 листопада радянська армія зайшла і почала нищити той самий незалежний і суверенний фінський народ. І таких прикладів сьогодні можна навести величезну кількість», – розповідає народний депутат.

Тому, підкреслив він, Україна в юридичній площині робить все, що від неї залежить – доводить сам факт російської агресії і за допомогою цього накладає на Росію санкції.

«Далі Україна в юридичний спосіб звертається до міжнародного Гаазького суду для того, щоб коли ми виженемо окупанта з нашої землі, було відшкодування завданих збитків державі та її громадянам, які сьогодні вже оцінюються в сотні мільярдів доларів. І друге – притягнення до відповідальності всіх злочинців, що скоювали військові злочини на території України», – пояснює політик.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко заявив, що Україна розірве договір про дружбу з Російською Федерацією. Пізніше він пояснив, що Україна не розриватиме договір, а просто не пролонгує його дію.

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про необхідність докорінно переглянути всю договірно-правову базу з Росією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:58 :30