Новини » Економіка 5 вересня, 2018, 18:17
На скільки відсотків мають проіндексувати пенсії за законодавством, - розповів експерт
ZIK
ZIK

Для індексації пенсій береться 50% від росту середньої заробітної плати і додається 50% від інфляції та коефіцієнт. За розрахунками, пенсії мають бути проіндексовані приблизно на 20%.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Як повідомлялося, згідно зі ще не поданим до Верховної Ради проектом закону «Про Державний бюджет України», на 2019 рік буде збільшено розмір пенсій.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, у зв'язку з чим Павло Розенко зробив заяву про підвищення пенсій і зарплат з 1 січня наступного року, пан Пендзин сказав, що віце-прем'єр-міністр лише озвучив норми закону, які зобов'язують уряд у наступному році провести індексацію.

«Береться достатньо складна формула: 50% від росту середньої заробітної плати, додається 50% від інфляції і коефіцієнт. За нашими розрахунками, пенсії мають бути проіндексовані приблизно на 20%. Чи буде в уряду ресурс – це питання бюджету, депутатів, які, починаючи з 15 вересня, мають розглядати основний фінансовий документ на наступний рік, але норма закону це вимагає», – зазначив експерт.

Також коментуючи слова ведучого, що можна говорити, що це досягнення не особисто Павла Розенка чи Кабміну, бо вже такі норми закріплені в законі, пан Пендзин сказав, що було б дивно якби в передвиборчий рік вони ще й не виконали норму соціального закону.

«У 2018 році жодної індексації не зробили, окрім чисто косметичного підняття мінімальних пенсій у зв'язку з підняттям прожиткового мінімуму на 60-70 гривень. Тому об'єктивно, якщо цього не робити, то пенсії і далі будуть знецінюватися, і ця норма була закладена в законі про пенсійне забезпечення. І ми будемо бачити це в будь-якому випадку в 2019 році», – прокоментував гість програми.

Читайте також: Коли наступний перерахунок пенсій і як рахується страховий стаж, пояснили у Пенсійному фонді

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 05:25 :53