Новини » Події

На Херсонщині на отруєне повітря почали скаржитись одразу після перших викидів з «Титану»

ZIK

На Херсонщині мешканці села Преображенка, яке розміщене всього за кілька кілометрів від «Кримського титану», скаржаться на погане самопочуття. Люди запевняють: почали бити на сполох ще наприкінці серпня, однак лише зараз на їхні слова почали звертати увагу.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Мешканці села Преображенка на Херсонщині забили на сполох ще 25 серпня, через два дні після того, як на заводі стався перший викид небезпечних речовин. Голова місцевої громади Андрій Сучок наголошує: по допомогу звернулися одразу тринадцятеро односельців.

«Вони просили розібратись і вжити заходів. Викид цієї кислоти відбився на металевих виробах, продуктах. Ситуація із станом здоров’я людей теж різко загострилась», – розповідає Сучок.

Селяни кажуть: у всіх були однакові симптоми – головний біль, печіння у горлі, нудота й запаморочення.

«У носі все пече, у горлі, у шлунку. Спочатку ми думали, можливо, щось з’їли, а потім виявилось, що одяг весь позеленів», – каже жителька Преображенки Наталя Жданова.

Люди нарікають: від хімікатів «згоріло» ще й геть усе живе на городі та в садку.

«Ми під самою дамбою живемо, вважай – під заводом. Зараз там туман густий стоїть. У нас згоріли, малина, уся городина, з дерев листя посипалося. Жах, що робиться – горло болить, у роті хтозна-що», – бідкається ще одна мешканка села Наталя Журбенко.

Наразі ж школа і дитячий садок у селі працюють, скоротили лише час прогулянок.

«Проводили інструктаж, роздали дітям маски, щоб вони ходили у них. Звичайно ж і провітрюємо класи», – наголошує вчителька преображенської школи Юлія Чорна.

Окрім поганого самопочуття люди скаржаться і на брак інформації та конкретних дій із боку чиновників.

«Ми до цього «Титану» ближче, ніж сам Армянськ. Мусять ж вживати якихось заходів. Дякуємо, що зараз за це взялись», – каже місцева жителька Антоніна.

І хоч у Херсонській області прикордонники зафіксували перевищення вмісту хімічних речовин у повітрі, Міністр із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив: висновки робити зарано. Потрібно провести детальніший моніторинг.

«Там треба брати 200 проб протягом декількох днів, щоб дивитися динаміку. Адже сьогодні вітер може подути в один бік, завтра – в інший», – зазначає Черниш.

Тим часом біля сільської амбулаторії у селі Преображенка було людно, як ніколи. Мешканці п’ять годин прочекали районних лікарів, які мали приїхати для огляду селян. Утім, так і не дочекавшись гостей, люди розійшлися по домівках.

Як повідомлялось раніше, мешканці окупованого Армянська, що в Криму, скаржились на невідомі речовини в повітрі, через які, за їхніми словами, почали ржавіти металеві предмети. Згодом з’явилась інформація, що в Армянську в повітрі виявили сірчистий газ. З міста вивезли п’ять тисяч дітей.

Ймовірною причиною викиду невідомої речовини в анексованому Криму назвали випари вмісту кислотонакопичувача, який використовує завод «Кримський Титан».

Згодом на проблеми зі здоров’ям почались скаржитись і мешканці Херсонщини. Люди розповідають: у них ускладнилось дихання, пече в горлі та в носі, посилились алергічні реакції.

Міноборони ж підозрює, що аварію на «Титані» спричинили російські військові, які проводили навчання поблизу підприємства. Тоді снаряди могли влучити у технологічні ємності заводу.

Ірина Главацька, «Перші про головне»Loading...